Jerzy Surdykowski

Jerzy Surdykowski: Największy sukces ministra Ziobry

PiS mógłby wygrać wybory, tylko jeszcze o tym nie wie. A może od dawna wie, ale tak odważna zagrywka byłaby ponad skołatane nerwy Prezesa, więc pozostaje pocieszenie wedle nieocenionego feldmarszałka Terleckiego: „jeśli nawet przegramy, to szybko odzyskamy władzę”.

Jerzy Surdykowski: Postpolityczne gadulstwo

Celem postpolityki są słupki poparcia i wynik wyborczy. Dlatego postpolityka używa postprawdy i zwraca się do postobywateli.

Jerzy Surdykowski: Liberalizm zaorany

Najskuteczniejszym sposobem obrazy lub przynajmniej lekceważenia jest przyczepienie komuś etykiety „libka”.

Jerzy Surdykowski: Nadzieja z Michigan

Już niecały rok został do wyborów, a przyszłość nadal zachmurzona. Opozycja nie potrafi uzgodnić nie tylko wspólnej listy, ale choćby zarysów wspólnego programu, który będzie realizować po zwycięstwie.

Jerzy Surdykowski: Inna Rosja jest możliwa

Jakakolwiek będzie Rosja po Putinie, nie da się jej przenieść na antypody, zawsze będzie w naszym pobliżu. Zawsze będzie groźna, ale też zawsze będą w niej daremnie cierpieć ci, którzy mają rację i widzą dalej.

Jerzy Surdykowski: Pomnikowa nieudolność

Deficyt węgla w Polsce obecną jesienią i nadchodzącą zimą przejdzie do historii nauk o zarządzaniu.

Jerzy Surdykowski: Wstydliwa golizna

Polska jest jedynym państwem UE, w którym możliwe jest zatwierdzenie składu Krajowej Rady Sądownictwa większością jednego, nawet doraźnie dokupionego, głosu.

Jerzy Surdykowski: Porzucona lewica

Nie tak dawno pisałem tutaj o niecnie ukradzionym konserwatyzmie. Z lewicą inaczej, nikt takiej nie ukradnie, nawet jeśliby się prosiła.

Jerzy Surdykowski: To tylko bajka

Nie czas na opowiadanie bajek, gdy Putin grozi Zachodowi wojną atomową. Czyżby Kraków, Warszawa, a potem Berlin miały znaleźć się w cyklonie pożogi? Niemniej – jako zawodowy adwokat diabła – spróbuję.

Jerzy Surdykowski: Kłamstwo, część druga

Oto ostateczne zwycięstwo kłamstwa: ludzie już zobojętnieli, mało kto się oburza, bo nie pamięta prawdy.