fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Powstał skwer im. Grety Thunberg? To sprawka Extinction Rebellion

AFP
"Powołaliśmy do życia Dzielnicę Katastrofy Klimatycznej, ponieważ żądamy ogłoszenia przez władze alarmu klimatycznego” - napisała we wpisie na Facebooku grupa Extinction Rebellion Polska.

Polscy działacze organizacji, która znana jest z kontrowersyjnych happeningów kolejny raz zdecydowali zamanifestować przeciwko globalnemu ociepleniu.
Minionej nocy na tablicach z nazwami ulic wokół „Ministerstwa Klimatu” powieszono "ekologiczne zamienniki”, na których widnieje logo Extinction Rebellion. Pojawiły się między innymi ulice Paneli Obywatelskich, Topniejących Lodowców, Paneli Słonecznych, a także skwer im. Grety Thunberg.

„Dzisiaj powołaliśmy do życia Dzielnicę Katastrofy Klimatycznej. Ministerstwo Klimatu nie stoi już pomiędzy ulicami Reja, Krzyckiego a Wawelską ale pomiędzy ulicami Suszy, Uchodźców Klimatycznych i Dekarbonizacji. Urzędnicy i urzędniczki w drodze do pracy przejdą przez ul. Topniejących Lodowców, ul. Paneli Obywatelskich i skwer im. Grety Thunberg” - czytamy na facebookowym profilu Extinction Rebellion Polska. „Zahaczą o skwer im. Nieposłuszeństwa Obywatelskiego i ul. Paneli Słonecznych. Obiecujemy, że będziemy się przyglądać pracy nowopowołanego ministerstwa i sprawdzać, czy robi to, co do niego należy -- o czym niech świadczą symboliczne oczy na tabliczkach” - dodano.

Jak zapowiedzieli działacze grupy, będą przyglądać się pracom nowopowstałego resortu.
 

Źródło: Facebook
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA