Ekologia

Stephen Hawking: Przez Trumpa na Ziemi będzie jak na Wenus

123RF
Znany astrofizyk Stephen Hawking ostrzegł w rozmowie z BBC News, że decyzja Donalda Trumpa ws. wycofania się USA z paryskiego porozumienia klimatycznego może sprawić, że temperatury na Ziemi osiągną te notowane na Wenus (na drugiej planecie od Słońca temperatura osiąga poziom nawet 460 stopni C - red.).

Zdaniem Hawkinga nadzieją dla ludzkości na przetrwanie jest obecnie kolonizacja innych planet, ponieważ zbliżamy się do momentu, w którym globalne ocieplenie stanie się procesem nieodwracalnym.

- Decyzja Trumpa może popchnąć nas w otchłań, Ziemia stanie się gorąca jak Wenus, z nieba zacznie spadać kwas siarkowy - mówił Hawking.

Zdaniem Hawkinga zmiany klimatyczne są "jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla ludzkości, któremu jednak można zapobiec, jeżeli zaczniemy działać teraz".

- Podważając dowody na zmiany klimatyczne i wycofując USA z porozumienia klimatycznego, Trump spowoduje nieodwracalne szkody dla środowiska, dla naszej pięknej planety, zagrażając naturze, nam i naszym dzieciom - powiedział.

Hawking już wcześniej deklarował, że ludzkość będzie musiała opuścić Ziemię w ciągu najbliższego 1000 lat, by zapewnić sobie przetrwanie gatunku.

Źródło: Newsweek

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL