fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Kto odpowiada za problemy z rekrutacją? Polacy: rząd

Fotorzepa, Michał Walczak
To przede wszystkim rząd odpowiada za problemy z rekrutacją młodzieży do liceów - uważa 56 proc. badanych w sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

Ankietowani przez Kantar odpowiadali na pytanie: "Ostatnio dużo mówi się o problemach z rekrutacją młodzieży do liceów. Kto przede wszystkim odpowiada za te problemy?".

Ponad połowa Polaków, 56 proc. ankietowanych, jest przekonanych, że winę za napięcia i problemy związane z rekrutacją do szkół ponadpodstawowych ponoszą "przede wszystkim władze centralne".

Czytaj także: Szef MEN o rekrutacji: Nie widzimy poważniejszego problemu

25 procent ankietowanych uważa, że za tę sytuacje odpowiadają przede wszystkim władze samorządowe.  

Prawie co 5 Polak, 19 proc. ankietowanych, nie ma na ten temat zdania.

Dziś w TVN24 szef KPRM minister Michał Dworczyk przekonywał, że winę za chaos ponoszą samorządy, które nie zapewniły odpowiedniej liczby miejsc w szkołach średnich. Rząd natomiast ze swoich zobowiązań się wywiązał, bo w szkołach są miejsca dla wszystkich uczniów.

Dziś listy zakwalifikowanych do przyjęcia uczniów opublikują szkoły z województw: mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego.

Znane są już wyniki pierwszego etapu rekrutacji w województwach: lubuskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, podkarpackim, zachodniopomorskim, lubelskim, pomorskim i małopolskim.

Po pierwszym etapie rekrutacji do szkół nie dostało się kilka tysięcy osób.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA