fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Rosyjskie MSZ zaprzecza słowom rzecznika prezydenta Dudy

Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow
AFP
Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski powiedział dziś na briefingu, że planowane jest spotkanie szefów MSZ Polski i Rosji w celu uzgodnienia obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej i 80. rocznicy mordu katyńskiego. Rosja dementuje.

O tym, że w sprawie obchodów obydwu rocznic mają się spotkać Jacek Czaputowicz i Siergiej Ławrow, poinformował dziś na briefingu prasowym rzecznik Andrzeja Dudy Błażej Spychalski.

Czytaj także: Spychalski o Dworczyku: Musi się jeszcze dużo nauczyć

- Spotkanie to miałoby się odbyć na wniosek rządu, który pod kontrolą prezydenta działa w celu organizacji uroczystości - powiedział Spychalski dodając, że do spotkania Czaputowicz-Ławrow ma dojść w "najbliższym czasie".

- Prezydentowi ogromnie zależy, żeby uroczystości związane z 80. rocznicą zbrodni katyńskiej   zostały przez państwo polskie uczczone w godny sposób, w związku z tym kilka tygodni temu w rozmowie z premierem prezydent wyraził takie oczekiwanie - mówił dziś Spychalski.

Powiedział, że podczas spotkania Czaputowicz-Ławrow obaj ministrowie maja rozmawiać o organizacji tych uroczystości.

Tymczasem słowa prezydenckiego rzecznika dementuje Rosja. W krótkim komunikacie przekazanym agencji Ria Novosti rosyjskie MSZ przekazało, że strony na temat takiego spotkania rozmów nie prowadzą.

Źródło: rp.pl, RMF FM, TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA