fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Rzecznik prezydenta Dudy: Nie potrzebujemy pouczania od Macrona

AFP
- Prosiłbym pana prezydenta Macrona, by skupił się bardziej na problemach swojej polityki wewnętrznej, a mniej interesował się tym, co dzieje się w Polsce - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Unia Europejska chciała stać się wspólnotą mającą zerowy bilans gazów cieplarnianych w 2050 roku. Agenda ta jednak nie przeszła. Na szczycie, który odbył się w czerwcu w Brukseli sprzeciwiły się takiemu celowi cztery państwa: Polska, Czechy, Węgry oraz Estonia. 

- Jeżeli chcecie protestować na rzecz zmian w podejściu do ochrony klimatu, jedźcie do Polski i przekonajcie tych, których ja przekonać do reform nie umiem - powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron cytowany przez dziennik "Le Parisien”.

Słowa francuskiego przywódcy skomentował prezydent Andrzej Duda. - Jest mi przykro słuchać takich wypowiedzi - mówił w Nowym Jorku.

Do wypowiedzi prezydenta Francji odniósł się także Błażej Spychalski. - Prosiłbym pana prezydenta Macrona, by skupił się bardziej na problemach swojej polityki wewnętrznej, a mniej interesował się tym, co dzieje się w Polsce. Nie potrzebujemy pouczania ze strony francuskiego prezydenta - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem.

- Czasy, gdy Polska była pouczana przez inne kraje, są już dawno za naszym państwem. Prowadzimy ambitną, dobrą i racjonalną politykę międzynarodową - dodał.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA