fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Mateusz Morawiecki: Głosy PiS były języczkiem u wagi

Mateusz Morawiecki
Fotorzepa, Robert Gardziński
Premier Mateusz Morawiecki podziękował europosłom PiS za poparcie Ursuli von der Leyen w głosowaniu na nowego szefa Komisji Europejskiej.

Ursula von der Leyen została zatwierdzona przez PE na stanowisko szefowej Komisji Europejskiej. Za jej kandydaturą było 383 europosłów, w tym posłowie PiS. Niemka potrzebowała 374 głosów.

- Dzisiejsze głosowanie pokazało, że głosy PiS były języczkiem u wagi. Dziękuję naszym europarlamentarzystom za to głosowanie - przekazał premier Mateusz Morawiecki.

- Wierzę, że znajdziemy wspólny język z nowym składem KE. Pani Przewodnicząca #KE daje nadzieję na nowe otwarcie. Wierzę w to, że będziemy mieli po drugiej stronie innego partnera, niż ten, który niesprawiedliwe traktował Polskę i kraje Europy Środkowej - dodał szef rządu.

Morawiecki przekazał, że rząd będzie dążył do osiągnięcia kompromisu w kluczowych tematach. - Wierzę, że pani Ursula von der Leyen jest dobrym kandydatem do opracowania takiego kompromisu - powiedział.

- Pokazaliśmy naszą skuteczność oraz to, że opowiadamy się za Europą normalności, za tym, aby dla Polski i Polaków europejskość kojarzyła się z konkretem. Taka będzie nasza dewiza negocjacji kolejnego budżetu - dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA