fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Nie ma porozumienia w sprawie spotkania Putin - Kim Dzong Un

AFP PHOTO/KCNA VIA KNS
Wizyta przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una w Rosji jest przygotowywana, ale nie ma konkretnych porozumień, dotyczących tego, że spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem odbędzie się w środkowo-wschodnim mieście Władywostok - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

- Nie ma żadnych konkretnych porozumień w tej sprawie - powiedział Pieskow, komentując doniesienia, że ??rozmowy między dwoma przywódcami mogą się odbyć we Władywostoku. Putin miałby polecieć tam, gdy będzie wracał z Singapuru, gdzie ma wziąć udział w szczycie Azji Wschodniej w połowie listopada.

- Powtórzę raz jeszcze, że przygotowywana jest wizyta przywódcy Korei Północnej w Rosji, ale na razie nie ma dokładnego terminu. Gdy tylko data zostanie ustalone, poinformujemy o tym kanałami dyplomatycznymi - powiedział Pieskow.

Walentina Matwijenko, przewodnicząca rosyjskiej Rady Federacji (izby wyższej parlamentu) powiedziała po swojej oficjalnej wizycie w Pjongjangu we wrześniu, że Kim Dzong Un wyraził gotowość do odwiedzenia Rosji w najbliższym czasie.

Na początku bieżącego miesiąca doradca prezydenta Putina Jurij Uszakow sprecyzował, że dyskutowano o możliwości spotkania rosyjskiego prezydenta i północnokoreańskiego przywódcy przed końcem bieżącego roku.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA