fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dobra osobiste

Sąd: Rafał Ziemkiewicz ma przeprosić feministkę

Fotorzepa, Waldemar Kompała
Sąd nakazał Rafałowi Ziemkiewiczowi zamieszczenie w portalu Onet.pl przeproszenie za naruszenie czci Anny Dryjańskiej za niedopuszczalne sformułowania na jej temat.

W październiku 2016 r. Anna Dryjańska zorganizowała manifestację przed domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jej uczestnicy krytykowali plan zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych, o czym wówczas powszechnie dyskutowano.

To wyjątkowa czelność że pyskuje pod domem Jaro, sama jest zdeformowana a jednak ją mama urodziła – napisał wtedy na twitterze Ziemkiewicz. Za to został przez nią pozwany. Początkowo żądała 100 tys. zadośćuczynienia i przeprosin. W grudniu 2017 r. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił to powództwo stwierdzając, że uczestnicy debaty publicznej muszą się liczyć z ostrymi sformułowaniami.

Pełnomocniczka Dryjańskiej radca prawny Monika Wieczorek wniosła apelację, w której zrezygnowała z roszczeń finansowych i żądała tylko przeprosin.

SA uznał to za zasadne, zmienił wyrok I instancji i nakazał Ziemkiewiczowi przeproszenie feministki w portalu Onet.pl przeprosin za naruszenie jej czci oraz zwrot kosztów postępowania apelacyjnego.

 sygn. akt VI ACa 225/18

 

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA