fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Zmiana dostaw. Nauczyciele nie będą szczepieni z seniorami

Michał Dworczyk
Michał Dworczyk
Adam Guz/KPRM
Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że w związku ze zmniejszeniem dostaw do Europy szczepionek przeciw koronawirusowi firmy Pfizer, niemożliwe będzie zaszczepienie nauczycieli razem z grupą seniorów.

Koncern Pfizer ograniczy dostawy szczepionek przeciw COVID-19 dla całej Europy. Powodem są przygotowania do zwiększenia produkcji. Informację tę przekazał Norweski Instytut Zdrowia Publicznego. W kolejnej dostawie kraj otrzyma o 18 proc. szczepionek mniej.

- Otrzymaliśmy informację, że Pfizer w sposób znaczący zmniejszy dostawy do krajów UE. Mają być one zwiększone w przyszłości, ale póki co nie mamy precyzyjnej informacji w tej kwestii - potwierdził na konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk.

Mamy dane wskazujące na to, że każdy pacjent, który otrzymał pierwszą dawkę, ma gwarancję drugiej dawki, niezależnie od zmian dostaw. To dobra strategia, ukierunkowana na bezpieczeństwo pacjenta - mówił.

Dworczyk zapowiedział, że zmniejszenie dostaw oznacza, że zmieni się plan szczepień. Razem z seniorami nie będą szczepieni nauczyciele. - Na tym etapie dodawanie do grupy seniorów powyżej 70. roku życia kogokolwiek, zwłaszcza w sytuacji informacji o zmniejszeniu dostaw, jest absolutnie niemożliwe - powiedział.

- Oczywiście uważamy nauczycieli za bardzo ważną grupę zawodową, ale to najstarsi seniorzy są tą grupą, którą musimy chronić najbardziej, gdyż oni najciężej przechodzą COVID-19, najczęściej trafiają do szpitali pod respiratory, niestety również najczęściej umierają. Więc musimy ich chronić w pierwszym rzędzie - dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA