fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Koronawirus w USA: Model wskazuje na gwałtowny wzrost liczby zakażeń w Stanach Zjednoczonych

Transport osoby chorej na COVID-19 w USA
AFP
Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w USA może osiągnąć 20 mln do 20 stycznia, dnia inauguracji nowego prezydenta USA - wynika z modelu opracowanego przez Washington University w St. Louis.

Model, opublikowany w magazynie "Nature Scientific Reports" w poniedziałek bierze pod uwagę liczbę zakażeń koronawirusem i dane o mobilności.

"Przewidujemy różny przyrost nowych przypadków COVID-19 w zależności od norm dystansowania społecznego; ustaliliśmy, że bez dystansowania społecznego przyrost liczby zakażeń byłby ogromny" - piszą autorzy modelu.

Model przewiduje, że jeśli obecne środki dystansowania społecznego będą utrzymywać się na poziomie, na którym liczba kontaktów społecznych będzie stanowić 60 proc. kontaktów przed nastaniem pandemii, wówczas USA osiągną poziom 20 mln zakażeń koronawirusem do końca stycznia.

- Nawet niewielkie zwiększenie norm dystansowania społecznego może mieć duży efekt na liczbę zakażeń koronawirusem, które będziemy obserwować przez kolejne dwa i pół miesiąca - podkreślił współtwórca modelu, Raphael Thomadsen.

W przypadku, gdyby kontakty społeczne zredukowano do 50 proc. kontaktów przed pandemią, do końca stycznia liczba zakażeń w USA byłaby o 5 mln niższa - wskazuje model.Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA