fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

19-latek zwraca uwagę na niejasność w raporcie MZ o testach

Punkt pobrań próbek do testów na COVID
Fotorzepa, Mateusz Adamski
19-letni twórca bazy danych o COVID-19, Michał Rogalski, zwrócił uwagę na to, że liczba testów przeprowadzonych w ciągu ostatniej doby podana przez Ministerstwo Zdrowia 27 listopada nie zgadza się z danymi o zbiorczej liczbie testów przeprowadzonych od początku epidemii podanej w ciągu dwóch ostatnich dni.

Resort zdrowia poinformował na Twitterze, że w ciągu ostatniej doby przeprowadzono w Polsce 50,4 tysiące testów.

Jednocześnie z planszy umieszczonej przez Ministerstwo Zdrowia na Twitterze wynika, że od początku epidemii do 27 listopada przeprowadzono w Polsce 6 145 092 testy.

Tymczasem dzień wcześniej resort informował o łącznej liczbie testów na poziomie 6 098 759.

Różnica między tymi dwiema sumami powinna być liczbą testów przeprowadzonych w ciągu ostatniej doby - wynosi ona jednak 46 333.

Rogalski zwrócił też uwagę, że liczba dobowych zakażeń podanych przez Ministerstwo Zdrowia 27 listopada na Twitterze nie zgadzała się z liczbą dobowych zakażeń o jakich informuje oficjalna strona dokumentująca liczbę wykrywanych zakażeń. Resort zdrowia dokonał już erraty danych na Twitterze.

Rogalski do 24 listopada prowadził bazę danych o COVID w oparciu o dane cząstkowe podawane przez Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne i Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Na tej podstawie wykrył, że resort zdrowia w zbiorczych danych pominął ponad 20 tysięcy zakażeń.

Od 24 listopada zmieniono sposób raportowania - WSSE i PSSE nie podają już własnych danych, raportowanie zostało scentralizowane.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA