fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Zełenski zapowiada ukraińską szczepionkę. „Jest wyjątkowa”

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski
AFP PHOTO /THE ECUMENICAL PATRIARCHATES' PRESS OFFICE/NICHOLAS MANGINAS
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapewnił, że w jego kraju nie zostanie wprowadzony nowy lockdown. Zapowiedział też „unikalną” ukraińską szczepionkę na koronawirusa.

Zełenski ocenił, w rozmowie z czterema kanałami ukraińskiej telewizji, że ostrzejsze obostrzenia mogą całkowicie zatrzymać ukraińską gospodarkę. Dodał, że obecnie władze koncentrują się na zapewnieniu dodatkowego sprzętu medycznego oraz wystarczającej liczby pracowników służby zdrowia.

Ponadto Zełenski zapowiedział opracowanie ukraińskiej szczepionki przeciwko koronawirusowi. Jak mówił, prace nad nią trwają od sześciu miesięcy, a obecnie przechodzi ona testy.

 - Nie możemy ujawniać szczegółów z powodu trwających badań klinicznych (...). Powiem wam prawdę - (szczepionka) jest wyjątkowa. To nie są wielkie słowa, patos albo populizm. Jest wyjątkowa, ponieważ nie jest podobna do innych. Co ważne, przeprowadzono już jej badania, ale nie na ludziach - mówił Zełenski.

- Nie mogę dziś mówić o ramach czasowych, w jakich szczepionka powstanie, ale nasze podejście jest takie, że jeśli wcześniej od naszej , ukraińskiej, będzie jakaś inna szczepionka, to i tak ją kupimy - dodał prezydent Ukrainy.

Źródło: rp.pl/ Unian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA