fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Prezydent Zielonej Góry zakażony. Pytał "czy to nie koronaściema"

Fotorzepa/ Bartosz Jankowski
Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki, jest zakażony koronawirusem. O zakażeniu prezydent poinformował na swoim profilu na Facebooku.

"Dla mnie (...) nie jest to łatwy dzień, miałem zrobiony wymaz mam wyki dodatni. Tak mam koronawirusa, zaraziłem się. Wiem, że nie jestem pierwszy i nie jestem ostatni, który przejdzie przez koronawirusa. Ale to nie oznacza, że zmieniłem swoje nastawienie do tego" - napisał Kubicki.

Prezydent nawiązał tym samym do swojego wpisu z sierpnia, w którym pytał czy "koronawirus nie jest jedną wielką koronościemą?".

"Wczoraj coś we mnie pękło, coś się złamało. Zobaczyłem fotografię byłego już ministra Szumowskiego na wakacjach. Ledwo przestał być ministrem i co? Spakował się i poleciał z rodziną na wakacje do Hiszpania. Zadam Wam proste pytanie kiedy minister mówił prawdę? Wtedy kiedy zabraniał wchodzić do lasu, wychodzić z domu, kiedy mówił o tym, że wakacje to raczej w domu? Ile jest w tym wszystkim prawdy? Jak mamy w to wszystko wierzyć?” - pytał wówczas Kubicki.

Teraz Kubicki pisze, że "dalej uważa, że wielu ludzi będzie ściemniać nas w tym całym temacie".

"Koronawirusa jak grypa, jak inne wirusy był jest i będzie nie zniknie z dnia na dzień. Musimy się nauczyć z nim żyć. On będzie z nami na lata. Nie da się przed nim uciec, schować, ale nie jest to też coś co powoduje to iż powinniśmy znowu pozamykać się w domach. Trzeba żyć, trzeba się potrafić cieszyć tym co przynosi nam każdy dzień" - dodał prezydent Zielonej Góry.

Jak podaje Radio Gorzów w Gorzowie wykryto jak dotąd 234 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Ognisko koronawirusa znajduje się m.in. w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Lubuskiej.

Janusz Kubicki jest prezydentem Zielonej Góry od 2006 roku. W przeszłości był związany z SdRP i SLD.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA