fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Epidemia: Nowa Zelandia znalazła swojego "pacjenta zero"

AFP
Ministerstwo Zdrowia Nowej Zelandii poinformowało, że udało się zidentyfikować nowozelandzkiego "pacjenta zero", pierwszą osobę na terenie kraju, która była zakażona koronawirusem SARS-CoV-2.

"Do zakażenia doszło w końcówce lutego, po kontakcie z zakażoną osobą z Włoch" - poinformował resort zdrowia Nowej Zelandii. "W tamtym czasie zakażony we Włoszech odwiedził Nową Zelandię" - dodało Ministerstwo Zdrowia.

W efekcie wizyty krewnego z Włoch najpierw u członków jego rodziny pojawiły się symptomy charakterystyczne dla COVID-19.

Pacjenta zero nie przetestowano w tamtym czasie na obecność koronawirusa, ponieważ - zgodnie z ówczesnymi wytycznymi - takim testom poddawano tylko osoby, u których pojawiły się symptomy COVID-19 i które w ostatnim czasie odwiedzały Chiny.

Fakt, że pacjent zero przeszedł COVID-19 ujawniono przy badaniu, jakiemu poddano go w ostatnim czasie w związku z bólem gardła. Testy wykazały, że choć obecnie nie jest on zakażony koronawirusem to jednak w przeszłości musiał przejść COVID-19.

Symptomy COVID-19 u osoby przybyłej w lutym do Nowej Zelandii z Włoch pojawiły się 21 lutego - na tydzień przed pierwszym potwierdzonym testem zakażeniem koronawirusem w Nowej Zelandii.

COVID-19 przeszło też prawdopodobnie pięcioro członków jego rodziny.Źródło: South China Morning Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA