fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Australia: Zakażeń koronawirusem najmniej od 26 czerwca

Donaldytong / Public domain
W ciągu ostatniej doby w Australii wykryto 39 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - najmniej od 26 czerwca, gdy w kraju wykryto 37 zakażeń - informuje Reuters.

W związku z malejącą liczbą wykrywanych zakażeń stan Wiktoria, epicentrum drugiej fali epidemii koronawirusa w Australii. rozpoczyna łagodzenie obostrzeń wprowadzonych w związku z pojawieniem się nowych ognisk epidemii. Mieszkańcy stanu Wiktoria będą mogli spędzać teraz więcej czasu poza domem, a godzina policyjna obowiązująca w nocy zostanie skrócona.

W weekend w stanie Wiktoria setki osób brały udział w protestach przeciwko obostrzeniom. Władze apelują jednak o cierpliwość.

Brett Sutton, naczelny lekarz stanu Wiktoria, porównał łagodzenie obostrzeń do stawiania pierwszych kroków przez dziecko. Sutton zaapelował też, by pamiętać, iż nawrót epidemii zaczyna się od niewielkiej liczby zakażeń, a "potem dochodzi do eksplozji".

Od sierpnia w Melbourne, stolicy stanu Wiktoria, obowiązuje reżim ścisłej kwarantanny po tym jak w stanie wykryto ponad 700 zakażeń koronawirusem w ciągu doby.

Tymczasem w stanie Queensland, który odmawia otwarcia granic z innymi stanami Australii, w których liczba zakażeń jest większa, naczelny lekarz musiała otrzymać policyjną ochronę w związku z groźbami śmierci pod jej adresem.

W ciągu ostatniej doby żadnego zakażenia nie wykryto w Nowej Południowej Walii, najludniejszym stanie Australii.

Tylko jedno wykryte w ciągu ostatniej doby w Australii zakażenie miało charakter lokalny.

Od początku epidemii w Australii wykryto ok. 27 tysięcy zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i 817 zgonów na COVID-19.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA