fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Szczepienie na koronawirusa ma być nieobowiązkowe. W Brazylii

AFP
Po opracowaniu szczepionki na koronawirusa, nikt nie będzie zmuszany do jej przyjęcia - stwierdził prezydent Brazylii Jair Bolsonaro.

Brazylia jest drugim po Stanach Zjednoczonych krajem, w którym stwierdzono najwięcej przypadków SARS-CoV-2. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 3,9 mln osób, 121 tys. osób zmarło.

W poniedziałek miejscowe ministerstwo zdrowia informowało o prawie 46 tys. kolejnych przypadkach i 553 ofiarach COVID-19.

Prezydent Brazylii, który przeszedł zakażenie koronawirusem, sprzeciwiał się wprowadzeniu ogólnokrajowej kwarantanny, na którą w związku z epidemią decydowały się władze innych państw, co przyczyniało się do załamania gospodarczego.

Brazylijski przywódca odniósł się też do tematu szczepionki na wirusa. Pytany przez sympatyka stwierdził, że "nikt nie może nikogo zmusić do szczepienia".

Na początku sierpnia władze Brazylii zdecydowały o przeznaczeniu równowartości 1,2 mld zł na zakup 100 mln dawek szczepionki, opracowywanej przez Uniwersytet Oksfordzki i  firmę AstraZeneca. Docelowo szczepionka miałaby być produkowana w Brazylii.

Nad potencjalną szczepionką stanowe władze Sao Paulo pracują wraz z chińską firmą. Brazylia ma nadzieję, że szczepienia rozpoczną się na początku przyszłego roku.

Źródło: rp.pl / Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA