fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budżet i Podatki

Brytyjskie raje ujawnią konta Rosjan

www.sxc.hu
Wyspy Man, Guernsey i Jersey są gotowe przekazywać rosyjskim organom podatkowym informacje o kontach i aktywach obywateli rosyjskich na swoich terytoriach.

To istotna decyzja w sytuacji, kiedy od 1 stycznia 2020 w Rosji zostały zniesione wszystkie ograniczenia dotyczące rachunków bankowych zagranicą. Warunkiem jest, by taki rachunek znajdował się w banku na terytorium jednego z państw - członków OECD i FATF (Grupa ds. opracowania działań na rzecz walki w praniem brudnych pieniędzy). Kraj taki musi uczestniczyć w automatycznej wymiana informacji finansowych z Rosją.

Tymczasem na liście państw, z którymi taka automatyczna wymiana ma miejsce, Federalnej Służby Podatkowej Rosji opublikowanej na koniec 2019 r, nie ma wysp Man, Guernsey i Jersey, a także całej Wielkiej Brytanii oraz Litwy.

Co do Wielkiej Brytanii, to Londyn sam zrezygnował z wymiany informacji z rosyjskim fiskusem w 2019 r. Motywy tego kroku nie zostały upublicznione, by nie zmniejszyć zaufana innych państw, dowiedziała się gazeta RBK.

Automatyczną wymianę informacji podatkowych Rosja ma z 77 krajami. Teraz, po decyzji administracji trzech brytyjskich rajów, znów trafią one do spisu miejsc, w którymi Moskwa wymienia się informacjami podatkowymi. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA