fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Wykończenie mieszkania pod klucz. Jaka jest cena?

Osiedle Krzemowe
Materiały Inwestora
Coraz więcej firm oferuje wykończenie lokalu pod klucz. Ile to kosztuje?

Czy kupujący mieszkania decydują się na zlecenie prac wykończeniowych deweloperowi? Czy pakietami wykończeniowymi interesują się nabywcy nieruchomości na wynajem? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl:

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

- Widzimy wzrost zainteresowania klientów, zwłaszcza inwestujących w lokale na wynajem, usługą wykończenia mieszkania pod klucz. Chcąc sprostać tym oczekiwaniom, nawiązaliśmy współpracę z firmą, która projektuje i urządza mieszkania. Dla wielu osób to duże ułatwienie, oszczędność czasu i pieniędzy.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord:

Wykończenie mieszkań pod klucz jest szczególnie ważne dla kupujących mieszkania w celach inwestycyjnych. Stąd też coraz większe zainteresowanie tego rodzaju usługami. Oferujemy klientom kilka pakietów wykończeniowych. Szczególnie popularny jest pakiet „Srebrny" w cenie od 460 netto zł za mkw., obejmujący zarówno przygotowanie indywidualnego projektu, jak i bogaty wybór materiałów wykończeniowych. W ofercie są także pakiety: „Złoty" w cenie od 550 zł netto za mkw. i „Platinium" - od 820 zł netto za mkw., z szerszym wyborem materiałów wykończeniowych.

Michał Sapota, prezes zarządu Murapol:

Nasza oferta obejmuje także usługę wykończenia mieszkania pod klucz. Ceny zaczynają się od 450 zł za mkw. W ramach podstawowych pakietów, poza standardowym wykończeniem, klient dostaje również meble kuchenne oraz pełne oświetlenie. Dajemy możliwość wyboru artykułów wykończeniowych spośród wszystkich dostępnych na rynku, nie ograniczając się do kilku pozycji.

Współpraca z dostawcami pozwala nam zaoferować nawet 60 tys. produktów wykończeniowych. Ponadto klienci mogą uzupełniać pakiety wyjściowe o dodatkowe usługi, takie jak pełne umeblowanie mieszkań czy wyposażenie w sprzęt RTV AGD. W ten sposób klienci sami tworzą pakiety wykończeniowe zgodne z własnymi preferencjami.

Krzysztof Foder, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska:

- Pakiety wykończeniowe to jeden z naszych kluczowych produktów. Ceny są zróżnicowane. Proponujemy trzy warianty wykończenia. Różnią się jakością zastosowanych materiałów. Oferta obejmuje m.in. podłogi, drzwi, glazurę i terakotę, ceramikę i armaturę, malowanie mieszkania. Jeśli chodzi o mieszkania kupowane w celach inwestycyjnych, to nabywcy w zdecydowanej większości decydują się na pakiety wykończeniowe.

Yael Rothschild, prezes zarządu Mill-Yon Gdańsk:

- Przyjęliśmy politykę niewiązania się z jedną firmą wykończeniową. Wszystkim klientom zainteresowanym taką usługą przekazujemy kontakty do kilku - kilkunastu sprawdzonych firm. Ich oferty są bardzo różne: od tanich rozwiązań typu „pakietowego", chętnie zamawianych przez inwestorów kupujących na wynajem (od 450 zł za mkw.) do indywidualnych projektów. Współpracujemy zarówno z dużymi firmami, jak i z niezależnymi architektami. Warunek: muszą mieć sprawdzoną ekipę wykonawczą.

Ewa Skibińska, dyrektor marketingu Red Real Estate Development:

- Oferta wykończenia mieszkań spotyka się rosnącym zainteresowaniem klientów inwestycyjnych. Dużą popularnością inwestorów cieszą się nasze lofty, soft lofty i apartamenty we wrocławskim osiedlu Nowa Papiernia Ultra Nova. Inwestorzy mogą liczyć na darmowe wykończenie apartamentu oraz bezpłatną pomoc architekta.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom:

- Obserwujemy wzrost zainteresowania zakupem mieszkań w celach inwestycyjnych. Klientom, którzy swoje zaangażowanie w wykończenie lokalu chcą ograniczyć do niezbędnego minimum, oferujemy atrakcyjne pakiety wykończeniowe. Dzięki temu można skorzystać z pomocy doświadczonego architekta i zaaranżować mieszkanie już na etapie zakupu, a następnie odebrać klucze do gotowego, wykończonego lokalu.

Dodatkową zaletą oferty „Mieszkanie pod klucz" jest możliwość sfinansowania zakupu mieszkania i wykończenia jednym kredytem. Cena standardowego pakietu wykończeniowego to 495 zł za mkw.

Marcin Mielcarz, wiceprezes zarządu Grupy Inwest:

- Około 30 proc. naszych klientów kupuje mieszkania na wynajem. Duża część inwestorów korzysta z pakietów wykończeniowych mieszkań. Standardowe wykończenie kosztuje około 700 zł za mkw. W tej cenie jest położenie podłóg, montaż drzwi wewnętrznych, zabudowa kuchni z wyposażeniem AGD oraz pełne wykończenie łazienki. Wersje rozszerzone to pakiety Premium i VIP. Dla każdego klienta przygotowujemy indywidualną wycenę.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:

- Kupujący mieszkania w celach inwestycyjnych coraz częściej pytają o pakiety wykończeniowe. Sami po prostu nie mają czasu. W ramach współpracy z profesjonalną firmą oferujemy trzy pakiety wykończeniowe: Standard, Premium, VIP. Ceny za wykończenie zaczynają się od 650 zł za mkw.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding:

- Dobrym rozwiązaniem dla inwestorów są nasze aparthotele Wola Invest. Klient kupuje wykończony i wyposażony apartament z usługą pełnego zarządzania lokalem i serwisem hotelowym. Wiele osób kupuje po kilka takich apartamentów. Część klientów kupuje inwestycyjnie także standardowe mieszkania. Robią tak na przykład rodzice małych dzieci. Mieszkania są wynajmowane do czasu, aż dzieci dorosną.

Michał Świderski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Marvipol Development:

- Rodzaje i zakres pakietów zależą od indywidualnych preferencji. Ceny zależą od rodzaju prac, wahają się od 499 do 1190 zł za mkw. We wrześniu wprowadziliśmy dwie nowości: pakiety są rozszerzone o aranżację oświetlenia oraz projekt zabudowy kuchennej.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska:

- Z oferty wykończenia korzysta nawet 30 proc. nabywców inwestycyjnych. Oferta wykończenia lokalu pod klucz to znaczące ułatwienie dla inwestorów i często to właśnie oni decydują się na takie rozwiązanie. W naszej ofercie są trzy pakiety wykończeniowe: Basic, Lifestyle i Premium. Ceny od 540 do nieco ponad 1200 zł za mkw. Poza inwestorami oferta jest równie często wybierana przez ludzi młodych, kupujących pierwsze mieszkanie.

Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates:

- Ok. 15-20 proc. naszych klientów korzysta z oferty wykończenia pod klucz. Obserwujemy rosnące zainteresowanie tą propozycją. Ma wiele zalet - m.in. stosowanie obniżonej stawki VAT, możliwość finansowania prac wykończeniowych kredytem hipotecznym, gwarancja jakości, wsparcie projektanta wnętrz.

Oferujemy wykończenie pod klucz we współpracy z doświadczonymi architektami wnętrz. Klienci dostają wizualizację 3D kuchni i łazienki. Zakres prac wykończeniowych obejmuje m.in.: montaż drzwi wewnętrznych, ułożenie podłóg, dwukrotne malowanie ścian, układanie płytek ceramicznych,montaż armatury. Istnieje możliwość zlecenia dodatkowych prac, np.: wykonania kuchni na zamówienie. W drugim etapie warszawskiej inwestycji Apartamenty Krasińskiego klienci mogą wybierać spośród trzech różnych pakietów: Standard (650 zł za mkw.), Premium (950 zł za mkw.), VIP (1300 zł za mkw.).

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic:

- Zrezygnowaliśmy z oferty wykończenia mieszkań ze względu na zbyt małe zainteresowanie klientów.

Katarzyna Pietrzak, Senior Marketing Manager w Nexity Polska:

- Wielu klientów kupuje mieszkania w celach inwestycyjnych. Są zainteresowani pakietami wykończeniowymi. Oferujemy trzy rodzaje pakietów, najtańszy to 599 zł za mkw. mieszkania.

Monika Zabłocka, reprezentująca Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego:

- Osoby kupujące nieruchomości pytają czasem o pakiety wykończeniowe. Robimy wtedy indywidualną wycenę.

Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa:

- Rynek zakupów inwestycyjnych konsekwentnie się rozwija. Również w naszych projektach Miasto Wola i Stacja Kazimierz obserwujemy duże zainteresowanie kupnem mieszkań na wynajem. Osoby które decydują się na zakup lokalu w naszych inwestycjach, mogą skorzystać z oferowanych przez nas pakietów wykończenia pod klucz. W zależności od pakietu wykończenie mieszkania kosztuje od 600 do 1100 zł za mkw.

Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment:

- Nasi klienci, kupujący mieszkania w inwestycjach w Krakowie i Katowicach nie są zainteresowani pakietami wykończeniowymi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA