fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Warszawa: Villa Prestige powstanie na Kabatach

Budowę osiedla domów domów w Warszawie rozpoczyna spółka Prestige. Pierwsze budynki mają być gotowe za rok.

Osiedle domów Villa Prestige Kabaty powstanie pomiędzy ulicami Stryjeńskich a Wełnianą. Inwestycja ma liczyć 35 budynków jednorodzinnych. Połowa domów ma już właścicieli. Oddanie pierwszych budynków do użytku przewidziano na czwarty kwartał 2017 roku. Deweloper planuje też budowę dwóch kameralnych apartamentowców.

- Daliśmy klientom możliwość stworzenia domu idealnego, skrojonego na miarę ich potrzeb. Liczba, wielkość i rozmieszczenie pomieszczeń są dostosowywane do indywidualnych upodobań i oczekiwań właścicieli - opowiada Piotr Siwiec, dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie Prestige. - Na wybranych działkach klienci wspólnie z naszym studiem projektowym mogli zaprojektować domy swoich marzeń - podkreśla.

I dodaje, że niewątpliwym atutem osiedla jest lokalizacja. - Tego rodzaju inwestycje, składające się z kilkudziesięciu domów wolnostojących, są zwykle realizowane poza dużymi miastami. Villa Prestige Kabaty znajduje się w jednej z najbardziej atrakcyjnych dzielnic Warszawy, w okolicy o niskiej, kameralnej zabudowie, w bezpośrednim sąsiedztwie Lasu Kabackiego - mówi Piotr Siwiec. - Zapewnia to dostęp do bogatej infrastruktury i wszelkich miejskich wygód, ale też gwarantuje spokój - przekonuje.

Na osiedlu Villa Prestige Kabaty powstanie 28 domów wolnostojących o powierzchni 223 mkw. usytuowanych na ponad 400-metrowych działkach. Każdy z budynków będzie mieć garaż na dwa samochody i ogród. Ceny  nieruchomości wynoszą 2,4-3,2 mln zł. Deweloper wybuduje też trzy domy wolnostojące na działkach o powierzchni ok. 800 mkw. i dwa domy bliźniacze (cztery segmenty).

- Domy mają trzy kondygnacje. Na parterze przewidziano przestronny salon z jadalnią i kuchnię, a na pierwszym piętrze - sypialnie. Najwyższy poziom został przeznaczony na strefę rozrywki i wypoczynku. Znajdzie się tu pomieszczenie o powierzchni 55 mkw. z dwoma całkowicie przeszklonymi ścianami, których wysokość w najwyższym punkcie sięgnie 4 m - opowiadają przedstawiciele dewelopera. - Część strefy wypoczynku będą stanowić 30-metrowy taras oraz dwa balkony. W domu zaplanowano również taras wychodzący na ogród i obszerny balkon na poziomie sypialni. Wszystkie pomieszczenia będą doskonale doświetlone dzięki dużym oknom. Usytuowanie budynków na osi wschód-zachód, a salonów zawsze od południa pozwoli maksymalnie wykorzystać słońce.

Osiedle zostanie ogrodzone. Deweloper wybuduje drogi z kostki oraz plac zabaw dla dzieci. Osiedle Villa Prestige Kabaty zostało zaprojektowane przez pracownię architektoniczną MP Atelier. Generalnym wykonawcą jest Prestige Budownictwo. Osiedle powstaje w odległości 380 m od Lasu Kabackiego. -

Jednocześnie przyszli mieszkańcy będą mieć dostęp do rozwiniętej i nowoczesnej infrastruktury - zachęca deweloper. - Znajdują się tu liczne placówki oświatowe (przedszkola, żłobki, szkoły podstawowe, gimnazja, licea, m.in. szkoła amerykańska), placówki medyczne, hala widowiskowo-sportowa oraz inne obiekty sportowo-rekreacyjne (baseny, korty tenisowe, kluby fitness, akademia jazdy konnej).

Codzienne zakupy będzie można zrobić w pobliskich supermarketach i lokalnych sklepach, a większe - w centrach handlowych. Nieopodal jest także Multikino, restauracje, kawiarnie oraz punkty usługowe. Dojazd samochodem do centrum i innych części miasta zapewnią al. KEN, ul. Rosoła i Puławska, obwodnice oraz trasy ekspresowe S2, S8 i S79. Można również skorzystać z rozbudowanej sieci komunikacji miejskiej, m.in. metra, którego stacja znajduje się 800 m od osiedla.

o deweloperze

Prestige na warszawskim rynku mieszkaniowym działa od 1992 roku. Na początku działalności firma uczestniczyła w realizacji inwestycji innych deweloperów jako doradca, land developer, inwestor zastępczy oraz pośrednik w sprzedaży mieszkań. W tym okresie współpracowała z około 20 deweloperami przy realizacji 8 tys. mieszkań.

Od 1999 roku Prestige prowadzi samodzielną działalność deweloperską. Do tej pory wybudował i oddał do użytkowania ponad 2 tys. mieszkań. Dodatkowo firma zarządza portfelem nieruchomości usługowych, mieszkalnych oraz biurowych. Oferta firmy obejmuje mieszkania popularne, apartamenty oraz domy jednorodzinne.

Wśród zrealizowanych przez firmę inwestycji są m.in.: Górczewska 228 Prestige na Bemowie, Prestige Residence na Żoliborzu, Zen Garden w Szeligach na granicy Bemowa, Zen Garden Mokotów, Dalanowska 46 na Targówku, Osiedle Róż w Piasecznie (sześć etapów), Villa Prestige w Piasecznie.

Dziś firma buduje Osiedle Róż w Piasecznie (siódmy, ostatni etap), Dywizjonu 303 na Bemowie, Villa Prestige na Kabatach. W przygotowaniu jest również budowa apartamentów Bel Mare by Prestige Międzyzdroje oraz mieszkań na warszawskiej Ochocie i Mokotowie. Firma sama finansuje swoje inwestycje.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA