fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Rynek pierwotny: gdzie powstają nowe osiedla

Dzielna 64
Materiały
Koniec roku przynosi wysyp inwestycji deweloperskich. Firmy budują na potęgę.

Spółka Ochnik Development rozpoczęła na warszawskim Muranowie inwestycję Dzielna 64 z mieszkaniami o podwyższonym standardzie. Wybuduje też Studio Centrum z mikroapartamentami.

Szkło, metal, skóra

- Ochnik Development, firma należąca do Grupy Ochnik, w skład której wchodzi również znana marka odzieżowa, rozpoczyna dwie inwestycje mieszkaniowe w Warszawie. Deweloper budował dotychczas domy jedno- i wielorodzinnymi na Mazowszu i obiekty komercyjne na rynku warszawskim - mówią przedstawiciele spółki.

Inwestycja Dzielna 64 powstaje w odległości 500 metrów od al. Jana Pawła II. Oferuje 152 mieszkania o zróżnicowanej powierzchni - od 26 do 94 mkw. - od kawalerek po mieszkania pięciopokojowe. Apartamenty na najwyższym piętrze będą miały 3 metry wysokości.

W części mieszkań przygotowane zostały instalacje do podłączenia klimatyzacji. - W ofercie Dzielnej 64 dominują mieszkania dwupokojowe o metrażu od 35 mkw., ale w niemal wszystkich kawalerkach można wydzielić drugi pokój. Jest to możliwe dzięki układowi konstrukcyjnemu ścian nośnych, który pozwala na dowolne łączenie wybranych mieszkań - wyjaśnia deweloper. - Konstrukcja budynku oraz układ apartamentów umożliwia nie tylko łączenie i późniejsze dzielenie największych lokali, ale również dowolną modyfikację wnętrz, w tym zmianę liczby pokoi.

Ceny zaczynają się od 9,9 tys. zł za mkw. W ofercie jest także 11 lokali usługowych. 7-kondygnacyjny budynek w kształcie litery C będzie miał 10-piętrową dominantę w narożniku ul. Dzielnej i projektowanym przedłużeniu ul. Esperanto.

Za projekt są odpowiedzialni architekci z pracowni MKC. - Główne wejście do budynku od strony ul. Dzielnej zostało zaprojektowane jako hol z recepcją, przez który można wyjść na zielone patio - opowiadają przedstawiciele inwestora. - Do aranżacji holu wykorzystany będzie naturalny kamień, szkło kryształowe i skóra. Na korytarzach w częściach wspólnych budynku zostanie wyłożona wykładzina dywanowa.

- Wprowadziliśmy na rynek warszawski dwa projekty mieszkaniowe, których oferta uzupełnia się. W inwestycji Dzielna 64 oferujemy mieszkania o wyższym standardzie. Studio Centrum to przede wszystkim propozycja dla planujących zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych na wynajem, także krótkoterminowy - mówi Tomasz Sadłocha, członek zarządu Ochnik Development. Oferta Studia Centrum, którą Ochnik Development realizuje w pobliżu Dzielnej 64, jest skierowana głównie do inwestorów.

W sześciopiętrowym budynku przy ulicy Pawiej 51 znajdzie się 85 lokali o powierzchni od 14 do 41 mkw. W budynku będzie recepcja, której pracownicy ułatwią załatwienie wielu spraw. Będzie też pralnia dla rezydentów. Inwestycja powstaje w odległości kilku kroków od linii tramwajowych i autobusowych.

Generalnym wykonawcą obu inwestycji jest firma UNIBEP. Budowa Studia Centrum ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2018 roku. Przekazanie kluczy do apartamentów w inwestycji Dzielna 64 przewidziane zostało na czwarty kwartał 2018 roku.

Po prawej stronie Wisły

Warszawski deweloper SP Invest, który realizuje inwestycje po prawej stronie Wisły, rozpoczyna kolejną budowę - tym razem pomiędzy ul. Ostrobramską i Grochowską. W pięciokondygnacyjnym budynku Komorska 37 będą 42 mieszkania oraz trzy lokale użytkowe. Deweloper oferuje mieszkania od 30,7 do 78,4 mkw. - od kawalerek po lokale z trzema pokojami. W inwestycji znajdzie się jeden czteropokojowy apartament o powierzchni 117,64 mkw.

W budynku deweloper zaplanował także miejsca parkingowe i komórki lokatorskie. Do mieszkań na parterze są przypisane ogródki. To ósma inwestycja SP Invest na Pradze-Południe. - Zawsze wybieramy spokojne miejsca z bogatą infrastrukturą miejską, blisko najważniejszych arterii prawobrzeżnej Warszawy - w tym przypadku ulic Grochowskiej, Ostrobramskiej i Zamienieckiej - mówi Paweł Putkowski z SP Invest.

Podkreśla, że mieszkańcy Komorskiej 37 będą mieć dobry dostęp do placówek medycznych i oświatowych, miejsc rozrywki oraz punktów handlowych i usługowych. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku, a planowany termin oddania inwestycji to pierwszy kwartał 2018 r. Projekt przygotowała Pracownia Architektoniczna JP Architekci - Jakub Szatkowski, Paweł Zawadzki. Generalnym Wykonawcą jest spółka Inter–Construction Warszawa DVE. Inwestycja jest objęta rachunkiem powierniczym.

Na Bemowie po węgiersku

Do sprzedaży trafił pierwszy w Warszawie projekt węgierskiego dewelopera Cordia. Osiedle Zielone Bemowo powstanie przy ul. Lazurowej, pomiędzy Górczewską a Batalionów Chłopskich. W pierwszym etapie inwestycji deweloper zaplanował dwa budynki, w których znajdzie się 127 mieszkań o powierzchni od 33 do 120 mkw.

- Dwa pokoje można w prosty sposób zmienić w trzy, a trzy w cztery - mówi Michał Skwarek, dyrektor sprzedaży i marketingu w spółce Cordia. - Lokale na parterze mają 3 metry wysokości. Mieszkania na najwyższym piętrze są dwupoziomowe, a część z nich ma tarasy na dachu. Budowa kolejnego etapu z czterema budynkami ruszy w połowie 2017 roku.

- Zielone Bemowo to dogodna lokalizacja: obok przystanku autobusowego, w odległości 400 metrów od planowej stacji metra Lazurowa - opowiadają przedstawiciele dewelopera. - Dzięki trasie S8 łatwo opuścić miasto czy dotrzeć na drugi koniec Warszawy bez potrzeby wjeżdżania do centrum. W pobliżu znajdują się szkoły i przedszkola, sklepy, centrum handlowe, lokalny bazarek.

Prawie 24 tys. mkw. powierzchni zajmie miejski ogród. - W pierwszy etapie posadzimy ponad 200 drzew i krzewów - zapowiada deweloper. - Zaplanowaliśmy też dwa place zabaw z torem wodnym. Dla dorosłych powstanie terenowa siłownia.

Projekt został przygotowany przez Grupę 5 Architekci. Sprzedaż mieszkań rusza 14 listopada. Ceny mieszkań zaczynają się od 5895 zł za mkw.

Największe osiedle w historii

Ronson Development dostał pozwolenie na budowę pierwszego etapu osiedla Miasto Moje przy ul. Marywilskiej na warszawskiej Białołęce. W tej części osiedla powstaną 233 mieszkania o powierzchni od 28 do 100 mkw. Zakończenie budowy pierwszego etapu jest planowane na koniec 2017 r. Docelowo osiedle ma liczyć ok. 1500 mieszkań. Będzie największym projektem w historii spółki

- Projekt osiedla Miasto Moje, poza kompleksem budynków wielorodzinnych, zakłada również stworzenie pełnej infrastruktury usługowo-rekreacyjnej o nazwie Pasaż Wisła. Chcemy, by inwestycja stwarzała warunki do odpoczynku i wspólnego spędzania czasu. Tworząc Pasaż Wisła, będziemy mieć wkład w proces miastotwórczy Białołęki – mówi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development. – Inwestycja Miasto Moje to także nowy rozdział naszej działalności. Po raz pierwszy budujemy po prawej stronie Wisły i podejmujemy się realizacji projektu takich rozmiarów.

Andrzej Gutowski informuje, że na Pasaż Wisła, który powstaje w oparciu o analizę potrzeb Białołęki, złożą się cztery zatoki: zabawy, kultury, aktywności i relaksu. - Mieszkańcy będą mogli skorzystać m.in. z boiska do gry w bule, siłowni plenerowej, osiedlowego amfiteatru - opowiada dyrektor z Ronsona. -W Pasażu Wisła znajdzie się też specjalnie zaaranżowana strefa zielona z minilasem oraz leżakami. Mieszkańcy będą mieć też szybki dostęp do infrastruktury szkolnej i usługowej. W pobliżu osiedla jest przystanek kolejki miejskiej Warszawa-Żerań.

Wszystkie mieszkania kwalifikują się do programu "Mieszkanie dla Młodych". - Umożliwiamy zapłatę ostatniej raty na początku 2018 r. Dzięki temu klienci już teraz mogą składać wnioski o dofinansowanie z puli na 2018 rok i zyskać do 30 tys. zł - mówi Andrzej Gutowski. Ceny mieszkań zaczynają się od 170 tys. zł za kawalerkę, 222 tys. za mieszkanie dwupokojowe i 287 tys. za mieszkanie trzypokojowe.

Generalnym wykonawcą pierwszych dwóch etapów osiedla jest Hochtief Polska. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Archiplan.

Na krakowskim Zabłociu

Do sprzedaży trafił drugi etap krakowskiego osiedla Atal Residence. Na klientów czeka 77 mieszkań i pięć lokali usługowych. -Tereny dawnej fabryki Miraculum już zmieniają się w osiedle - mówią przedstawiciele dewelopera. Ceny mkw. lokali zaczynają się od 7,3 tys. zł.

Atal Residence II powstaje wzdłuż ulicy Zabłocie, równolegle do Wisły. W tej części osiedla na siedmiu piętrach znajdzie się 77 mieszkań o powierzchni od 37,12 do 105,84 mkw. - od dwójek po lokale czteropokojowe. Deweloper zaplanował także podziemny garaż oraz naziemne miejsca postojowe, które pomieszczą łącznie 56 samochodów.

- Atal Residence cieszy się dużym zainteresowaniem. Tylko w kwietniu, którym był pierwszym miesiącem sprzedaży, podpisaliśmy 41 umów deweloperskich. Łącznie nabywców znalazło już 97 lokali, a kolejnych 16 jest zarezerwowanych. Jesteśmy przekonani, że mieszkania w kolejnych etapach inwestycji również szybko znajdą kupców – mówi Zbigniew Juroszek, prezes Atalu.

W pierwszym etapie inwestycji powstaje 227 lokali - 224 mieszkania od dwóch do czterech pokoi (od 35,18 do 106,37 mkw.) oraz trzy lokale usługowe.

- Krakowskie Zabłocie intensywnie się rozwija i zmienia swój charakter. To dzielnica o ogromnym potencjale, dzięki czemu staje się coraz bardziej prestiżowa i modna - opowiada deweloper. - Powstają tu nowe osiedla, miejsca pracy, muzea, restauracje, sklepy oraz tereny rekreacyjne.

Atal Residence powstanie przy ul. Zabłocie na terenie byłej fabryki Miraculum, nieopodal ul. Przemysłowej. Część obiektów dawnej fabryki Miraculum zostanie odnowiona i wkomponowana w kolejne etapy osiedla. Usytuowanie bloków zapewni mieszkańcom wygodny dostęp do terenów rekreacyjnych, placówek kulturalnych oraz do komunikacji i infrastruktury miejskiej.

Przyszli lokatorzy będą mogli skorzystać również z licznych atrakcji, jakie oferują położone nieopodal dzielnice: krakowski Kazimierz oraz Grzegórzki. Atutem lokalizacji jest bardzo dobrze rozwinięta sieć komunikacji miejskiej. Zaleta jest również bliskość bulwarów nad Wisłą.

- Na nasze krakowskie portfolio - poza Atal Residence – składa się szereg inwestycji. Trwa sprzedaż mieszkań w apartamentowcu przy ul. Przybyszewskiego 64. Na Grzegórzkach rośnie osiedle Bajeczna Apartamenty. W Bronowicach można nabywać mieszkania w dwóch etapach inwestycji Lazurowy Park Bronowice - wyliczają przedstawiciele Atalu. - Osobom chcącym kupić lokal w centrum Krakowa oferujemy inwestycję Masarska 8 Apartamenty. Na terenie Podgórza z kolei sprzedajemy wieloetapowe Bagry Park oraz Wielicka Garden.

Planowany termin oddania inwestycji Atal Residence II to drugi kwartał 2018 r. Za projekt osiedla odpowiada Biuro Rozwoju Krakowa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA