Budowa i remont

Mieszkania komunalne w Bielawie

materiały prasowe
W lokalach wybudowanych przez TBS Bielawa zamieszka 15 rodzin.

Mieszkania w Bielawie powstały przy udziale Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu wspierania budownictwa socjalnego i komunalnego. W dwuklatkowym budynku przy ul. Żeromskiego w Bielawie powstało 15 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ponad 775 mkw.

Budowa trwała niespełna dwa lata. Inwestycję zrealizowało Towarzystwo Budownictwa Społecznego Bielawa. Koszt inwestycji to ok. 2,7 mln zł. BGK pokrywa ponad 42 proc. tej kwoty. - To pierwsza inwestycja zrealizowana przez miasto Bielawa przy wykorzystaniu pieniędzy z Funduszu Dopłat - informują przedstawiciele BGK. - Dzięki wsparciu z budżetu państwa w całej Polsce powstało już ponad 14 tys. lokali socjalnych, komunalnych, mieszkań chronionych, miejsc w noclegowniach i domach dla bezdomnych, a kolejne 5,7 tys. jest w budowie.

Rządowy program działa już od dziesięciu lat. - Od 2007 r. Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał bezzwrotne dotacje w łącznej wysokości ponad 844 mln zł, co pozwoliło na współfinansowanie 1284 inwestycji mieszkaniowych o wartości ponad 2,6 mld zł - podaje BGK.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL