fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Rynek zaleją tysiące mieszkań

Cztery Pory Roku - inwestycja firmy Archicom
Materiały Inwestora
Rozrastają się budowane od lat osiedla. Ruszają też całkiem nowe budowy.

Firmy deweloperskie intensywnie szukają gruntów budowlanych. Jakie inwestycje wprowadzą do sprzedaży? Sondę prezentuje portal Dompress.pl:

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

Większość planowanych na ten rok inwestycji to kolejne etapy budowanych już osiedli. Na początku roku do sprzedaży trafiły mieszkania w nowych etapach osiedli Centralna Park w Krakowie i Świętokrzyska Park w Gdańsku. Przygotowujemy kolejne inwestycje w Warszawie oraz we Wrocławiu. W tym roku planujemy wprowadzić na rynek ok. 2,3 tys. mieszkań w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie oraz Gdańsku.

Michał Sapota, prezes zarządu Murapol:

Realizujemy 23 inwestycje w 11 miastach - m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu. Na osiedlach powstanie ponad 5,8 tys. mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ponad 238 tys. mkw. Wśród projektów, które zamierzamy wprowadzić do sprzedaży w tym roku, jest nasza pierwsza zagraniczna inwestycja. W dziewięciu budynkach w Berlinie zaoferujemy 120 lokali.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w spółce Polnord:

Do sprzedaży trafią m.in. dwie nowe inwestycje w Trójmieście. Pierwsza poszerzy naszą ofertę o ok. 150 lokali jeszcze w lutym. Kolejne mieszkania trafią do oferty w maju.

Maciej Jankiewicz, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości:

Jesteśmy w trakcie wyboru generalnego wykonawcy osiedla przy al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. W pierwszym etapie powstanie 213 lokali na ok. 12 tys. mkw. PUM. Przygotowujemy już także drugi etap inwestycji , gdzie planujemy 253 mieszkania. Ruszamy też z projektem Yacht Park w Gdyni. Powstanie tam 12 tys. mkw. powierzchni użytkowej - m.in. 135 apartamentów o łącznej powierzchni ok. 9,6 tys. mkw. Na parterze będą lokale handlowo-usługowe.

Yael Rothschild, prokurent Mill-Yon Gdańsk:

Planujemy rozpoczęcie drugiego etapu warszawskiego osiedla Aura Sky przy ul. Ostrobramskiej, gdzie powstanie 215 lokali. Prawdopodobnie już w pierwszym kwartale tego roku dostaniemy także pozwolenie na budowę trzeciego, ostatniego etapu Aura Gdańsk na Wyspie Spichrzów, gdzie do sprzedaży trafi 50 mieszkań. W Warszawie kupujemy grunty pod nowe inwestycje.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska:

Przygotowujemy inwestycje Człuchowska Bemowo oraz Żeromskiego 17 w centralnych Bielanach w Warszawie. Chcielibyśmy też rozpocząć co najmniej jedną nową budowę w prawobrzeżnej Warszawie.

Tomasz Sujak, członek zarządu spółki Archicom:

Będziemy rozbudowywać wrocławskie osiedla Olimpia Port, Słoneczne Stabłowice, Księżno, Forma. W styczniu o 56 lokali poszerzyliśmy ofertę mieszkań w inwestycji Cztery Pory Roku. Planujemy nowy etap projektu Na Ustroniu w Swojczycach. Szykujemy także zupełnie nowe projekty w atrakcyjnych lokalizacjach, takich jak Browar Piastowski.

Planujemy też kolejne osiedle w Krzykach. Chcemy też wejść na nowy rynek. W tym roku nasze mieszkania będzie można kupić na krakowskim Podgórzu. Do sprzedaży planujemy wprowadzić ok. 1 tys. lokali.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service:

Rozpoczęliśmy sprzedaż mieszkań w nowej inwestycji Apartamenty przy Wiśniewskiego. To kameralny budynek z 14 mieszkaniami w sercu krakowskiego Ruczaju.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:

Pierwszym projektem wprowadzonym przez nas na rynek w tym roku jest drugi etap osiedla Krasińskiego na warszawskim Żoliborzu. W inwestycji są mieszkania jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe od 28 do 80 mkw.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding:

Chcemy rozszerzyć ofertę aparthoteli i w Warszawie, i w Gdyni. W Szczecinie planujemy inwestycję Hanza Tower, w którym znajdą się apartamenty, także na wynajem. Na warszawskiej Woli realizujemy Aparthotel Wola Invest.

Kontynuujemy także budowę warszawskiego osiedla Bliska Wola. W najbliższym czasie zamierzamy włączyć do sprzedaży ostatni, czwarty etap inwestycji. W marcu zakończymy pierwszy etap budowy osiedla Zielona Dolina II na warszawskiej Białołęce. W tym roku oddamy kolejny etap osiedla Nowe Tysiąclecie w Katowicach.

Roma Peczyńska, dyrektor e-marketingu RED Real Estate Development:

W tym roku ruszymy z budową i sprzedażą trzeciego, 13-piętrowego wieżowca Red Park w Poznaniu. Będziemy też kontynuować budowę osiedli w Warszawie i we Wrocławiu. W stolicy prowadzimy prace nad dwoma budynkami na osiedlu Alpha Park ze 182 mieszkaniami, we Wrocławiu wznosimy dwa budynki w inwestycji Nowa Papiernia Ultra Nova ze 156 soft loftami i apartamentami.

Mirosław Łoziński, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa:

Inwestycje mieszkaniowe realizujemy etapami i to właśnie kolejne fazy warszawskich projektów Miasto Wola i Stacja Kazimierz są przedmiotem najbardziej intensywnych prac. Największy procent w naszej ofercie to mieszkania dwu- i trzypokojowe. Nie zapominamy również o kawalerkach, które cieszą się dużą popularnością, a także o dużych mieszkaniach, które coraz częściej znajdują nabywców na wczesnym etapie sprzedaży.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic:

W Warszawie przygotowujemy dwie inwestycje - z segmentu popularnego i luksusowego. W Gdańsku wejdzie do sprzedaży czwarty etap inwestycji Wolne Miasto.

Katarzyna Pietrzak, Senior Marketing Manager w Nexity Polska:

Pierwszą inwestycją, którą wprowadzimy na rynek w tym roku będzie czwarty etap Skylife.. Osiedle oferuje miejsca do rekreacji, klub fitness.

Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates:

Planujemy wprowadzić do oferty 251 mieszkań w inwestycji na warszawskiej Woli przy ulicy Nakielskiej.

Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment:

W Krakowie powstaje drugi budynek w inwestycji przy ul. Banacha. Budujemy też mieszkania przy ul. Konopnickiej. Przy ul. Mogilskiej ruszy drugi etap osiedla, podobnie jak inwestycji przy ul. Stańczyka w dzielnicy Bronowice. W Katowicach przy ul. Chorzowskiej trwają prace przy trzeciej wieży w inwestycji Cztery Wieże oraz na osiedlu przy ul. Karoliny.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA