fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Farage: Kto opuści UE? Dania, Polska i Włochy

AFP
Dania, Polska i Włochy są liderami w kwestii dążenia do opuszczenia Unii Europejskiej - powiedział dziś w Parlamencie Europejskim lider brytyjskiej Brexit Party Nigel Farage.

Przemawiając w Parlamencie Europejskim, który dziś wieczorem przegłosuje warunki ostatecznego opuszczenie UE przez Wielką Brytanię, Farage stwierdził, że brexit będzie początkiem daleko idących zmian w europejskiej wspólnocie.

Wyjście Wielkiej Brytanii ma być według Farage'a "ciosem młotem" dla Brukseli, której instytucje, jak przewiduje, przestaną istnieć w ciągu najbliższych 10 lat.

- Chce podkreślić, że moja partia nie jest antyeuropejska - mówił Farage, którego ugrupowanie w ostatnich wyborach europejskich zdobyło 29 mandatów. - Kocham Europę, ale nienawidzę Unii Europejskiej.

Pytany o to, które kraje jego zdaniem najszybciej opuszczą Unię, Farage wskazał Danię, Polskę i Włochy.

- Sposób, w jaki Polacy zostali obrażeni przez Fransa Timmermansa, to więcej, niż mogą znieść - mówił Farage. Polityk jest zdania, że obecny system panujący w Unii Europejskiej za bardzo przypomina Polakom komunizm okresu powojennego. Brytyjczyk stwierdził, że w ubiegłym roku Polacy po raz pierwszy stwierdzili w sondażu, że Unia ma negatywny wpływ na ich życie.

Dania z kolei jego zdaniem już wielokrotnie sprzeciwiała się unijnym ustaleniom, wiec kolejne integracyjne zmiany wewnątrz wspólnoty mogą się dla niej okazać nieakceptowalne, z kolei wyjście z UE Włoch może zostać przyspieszone przez kolejny kryzys finansowy. 

Źródło: theparliamentmagazine.eu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA