fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Brexit: Wyciek wiadomości. Posłowie liczą, że Johnson złamie prawo

AFP
Członkowie Konserwatystów liczą na to, że premier Boris Johnson złamanie prawo, aby mógł wyprowadzić Wielką Brytanię z Unii Europejskiej bez porozumienia 31 października. Redakcja BuzzFeed dotarła do wysłanych między posłami wiadomości

Wiadomości zostały wysłane za pośrednictwem aplikacji WhatsApp. W ten weekend posłowie Sheryll Murray i Chris Green sugerowali w swoich wypowiedziach, że premier Johnson powinien zignorować nowe ustawodawstwo uchwalone przez Parlament w zeszłym tygodniu. Przypomnijmy, wyższa izba brytyjskiego parlamentu przyjęła ustawę opozycji, która ma uniemożliwić twardy brexit 31 października.

Na tę propozycję zareagował minister sprawiedliwości Robert Buckland. W swojej wiadomości podkreślił, że "rząd przestrzega rządów prawa cały czas".

W ostatnich dniach w Londynie pojawiły się doniesienia, ze brytyjski premier może zignorować przyjęte przepisy blokujące brak porozumienia. 

"Rząd ma prawo ignorować przepisy?" - napisał w wiadomości Kevin Hollinrake. Wcześniej na Twitterze zapowiedział, że odejdzie z partii, jeśli miałoby do tego dojść.

"Mam nadzieję, że tak będzie" - odpisała Sheryll Murray. "Rząd ma prawo i obowiązek szanować i realizować decyzję w sprawie referendum" - odpowiedział Chris Green.

Chris Green odmówił komentarza w tej sprawie, a Sheryll Murray. nie udzieliła odpowiedzi.

Źródło: BuzzFeed
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA