fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Mateusz Morawiecki: Uniknęliśmy postawienia Wielkiej Brytanii pod ścianą

Mateusz Morawiecki
AFP
Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe, dobre stanowisko. Datą graniczną, którą uzgodniliśmy podczas dzisiejszego spotkania jest 12 kwietnia. Dla nas kluczowy jest porządek, uporządkowane wyjście Wielkiej Brytanii z UE - powiedział w Brukseli premier Mateusz Morawiecki.

Wielka Brytania nie wyjdzie z UE 29 marca. Unijni przywódcy zaoferowali jej kolejne daty na wyjście z politycznego kryzysu: 12 kwietnia i 22 maja.

- Odpowiedzialność cały czas spoczywa na stronie brytyjskiej - powiedział - powiedział na konferencji prasowej szef RE Donald Tusk.

Czytaj także: 

Kolejne daty brexitu

Siedem godzin rozmów. Tusk: May zaakceptowała ofertę

- Umowa o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jest ważna. Ważne jest też, by było ono uporządkowane, a kwestie finansowe, jak i prawa naszych obywateli i przedsiębiorców - zabezpieczone - powiedział po zakończeniu spotkania premier Mateusz Morawiecki.

- Dla nas kluczowy jest porządek, uporządkowane wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Uniknęliśmy czegoś, co było pierwotną propozycją - pewnego postawienia Wielkiej Brytanii pod ścianą. Uniknięcie tego "stawiania pod murem" tworzy lepszą perspektywę porozumienia - dodał szef rządu.

- Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe, dobre stanowisko. Datą graniczną, którą uzgodniliśmy podczas dzisiejszego spotkania jest 12 kwietnia. Przede wszystkim podjęliśmy decyzję o tym, że do 12 kwietnia mamy możliwość uniknięcia kryzysu ratyfikacyjnego w Wielkiej Brytanii, która może przeprowadzić ten proces w sposób uporządkowany - skomentował Morawiecki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA