fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Reuters: Twardy brexit? Ceny mieszkań w Londynie będą spadać

123RF
Jeśli Wielka Brytania wyjdzie z UE bez porozumienia, wówczas dojdzie do korekty na rynku nieruchomości na Wyspach - wynika z ankiety przeprowadzonej przez Reutersa. Ceny nieruchomości w Londynie mogą spaść nawet o 10 proc.

Wielka Brytania powinna opuścić UE do 29 marca. Jak dotąd Theresie May nie udało się doprowadzić do przyjęcia umowy ws. brexitu przez Izbę Gmin - pierwsza próba przyjęcia wynegocjowanej przez nią umowy skończyła się klęską rządu 15 stycznia (umowę odrzucono większością aż 432 głosów przy jedynie 202 głosach "za"). Obecnie May stara się renegocjować umowę.

W przypadki twardego brexitu ceny nieruchomości w Londynie mają spaść o 3 proc. w ciągu pierwszych sześciu miesięcy po brexicie. W całym kraju ceny nieruchomości spadną o 1 proc. - wynika z ankiety Reutersa.

Według Tony'ego Williamsa z firmy Building Value ceny w Londynie mogą spaść nawet o 10 proc. Williams ocenia, że gospodarkę Wielkiej Brytanii czekają wstrząsy jeśli chodzi o PKB, inflację i liczbę nowych miejsc pracy w przypadku twardego brexitu.

W przypadku zawarcia porozumienia z UE przez Wielką Brytanię ceny nieruchomości w Wielkiej Brytanii wzrosną o 1,5 proc. w ciągu pół roku po brexicie (w Londynie - o 0,5 proc.).

Reuters opiera swoje dane na ankiecie przeprowadzonej wśród 25 analityków rynku.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA