fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Wielka Brytania: Upadek linii lotniczej. "Przez ceny paliwa i brexit"

RuthAS [CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)]
Brytyjskie linie lotnicze Flybmi odwołały wszystkie swoje loty i złożyły wniosek o objęcie ich procedurą związaną z niewypłacalnością, wskazując jako źródło swoich problemów m.in. brak jasności co do tego, w jaki sposób Wielka Brytania rozstanie się z Unią Europejską

Firma, która zatrudnia 376 osób, dysponuje 17 samolotami i lata do 25 miast w Europie poinformowała, że jej kłopoty są wynikiem wzrostu cel paliwa i kosztów związanych z emisją CO2, a także "niepewności w związku z brexitem".

Czytaj też: "Niemieckie linie lotnicze Germania ogłosiły bankructwo".

Pasażerowie, którzy mieli wykupione bilety na samoloty tego przewoźnika, mają skontaktować się ze swoimi biurami podróży, albo ubezpieczycielami - informuje BBC.

- Z ciężkim sercem ogłaszamy to nieuniknione oświadczenie - poinformował rzecznik Flybmi.- Mierzyliśmy się z kilkoma trudnościami, w tym wzrostem cen paliwa i kosztów emisji CO2, te ostatnie rosną w związku z decyzją Unii Europejskiej o wyłączeniu linii lotniczych z pełnego udziału w Europejskim Systemie Handlu Emisjami. Obecne i przyszłe możliwości handlowe zostały poważnie dotknięte niepewnością będącą skutkiem procesu brexitu, która uniemożliwia nam zagwarantowanie sobie wartościowych kontraktów w Europie - dodał.

Sekretarz generalny Stowarzyszenia Pilotów Brytyjskich Linii Lotniczych nazwał upadek Flybmi "dewastującą informacją dla wszystkich pracowników".

W ubiegłym roku linie Flybmi zrealizowały 29 tysięcy lotów i przewiozły 522 tysięcy pasażerów. Samoloty tych linii latały m.in. do Polski.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA