fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Minister: Odrzucenie umowy może zatrzymać brexit

AFP
Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że paraliż w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej może doprowadzić do tego, że brexit zostanie całkowicie zatrzymany.

Minister Jeremy Hunt uważa, że odrzucenie w parlamencie umowy, którą z Brukselą wynegocjowała premier Theresa May może powstrzymać brexit. Miałby do tego doprowadzić przedłużający się paraliż w tej sprawie.

Jego zdaniem byłoby to bardzo szkodliwe. Według ministra obecnie możliwe są dwa rozwiązania: poparcie umowy lub całkowite odrzucenie opuszczenia wspólnoty.

Czytaj także:

Brexit: Byli szefowie obrony Wielkiej Brytanii ostrzegają przed umową May

Brexit: Rząd Theresy May akceptuje żądanie ws. "planu B"

To nowy głos, który dociera z otoczenia szefowej brytyjskiego rządu. Do tej pory May wielokrotnie mówiła o wyborze między porozumieniem a twardym brexitem.

- Jeśli dokument zostanie odrzucony, może się to skończyć, nie innym rodzajem brexitu, a całkowitym paraliżem - powiedział Hunt. - Ostatecznie może to doprowadzić do porzucenia wyjścia z UE - dodał.

Minister podkreślił, że byłoby to bardzo szkodliwe naruszenie zaufania i źle wpłynęłoby na reputację Wielkiej Brytanii za granicą. 

Źródło: The Independet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA