fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Biznesowi liderzy mijającego roku

Flickr
2015 rok nie był czasem wielkich transakcji i spektakularnych rekordów. Z pomocą ekspertów wytypowaliśmy menedżerów, którzy pomimo to odnieśli sukcesy.

Ponad 3-proc. wzrost PKB, dalszy napływ środków unijnych i rekordowo niskie bezrobocie stwarzają wrażenie, że 2015 rok był dla przedsiębiorców łatwy. To jednak pozory. Firmy muszą się zmagać z deflacją i mocną presją ma marże. Niektóre branże znalazły się w szczególnie trudnym położeniu z uwagi na dodatkowe obciążenia (banki, handel) czy wątpliwe z ekonomicznego punktu widzenia pomysły, jak np. inwestycje energetyki w borykające się z problemami kopalnie. Tym niemniej udało nam się wyłonić kilkunastu menedżerów, którzy ten rok mogą zaliczyć do wyjątkowo udanych. Są to reprezentanci różnych branż.

Udane restrukturyzacje

O nie lada sukcesie mówić może Sylwester Cacek, któremu udało się wyprowadzić na prostą restauracyjną grupę Sfinks. Jej przychody w trakcie dziewięciu miesięcy tego roku wzrosły do 132,9 mln zł z 126,8 mln zł, a zysk netto do 3,4 mln zł z 2,2 mln zł. Cacek nie tylko sprawnie zarządza grupą, ale kilka lat temu sam zainwestowa...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA