fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Audi zmniejsza inwestycje

Producent luksusowych pojazdów w grupie Volkswagena ogłosił ostrożne prognozy inwestycyjne dla 2016 r., m.in. odroczył budowę nowego tunelu aerodynamicznego, co jest konsekwencją skandalu z fałszowaniem danych o emisji spalin
Audi, która wypracowała po 9 miesiącach zysk operacyjny wyższy od firmy matki zamierza obecnie zainwestować w przyszłym roku ponad 3 mld euro w swe fabryki i wyposażenie. Przedstawiciel firmy wymienił liczbę 3,3 mld euro zawartą w planie. Rok temu plan inwestycji na lata 2015-19 zakładał 17 mld euro, czyli średnio po 3,4 mld rocznie.
- W obecnym programie inwestycyjnym chcemy oczywiście wzmocnić silną pozycję marki, ale jednocześnie pragniemy osiągnąć nowy wymiar finansowy poprzez zwiększoną optymalizację procedur i kosztów - stwierdził w komunikacie dyrektor finansowy Audi, Axel Strotbek.
Audi ogłosiła swe plany po zmniejszeniu przez Volkswagena w listopadzie planu inwestycji w 2016 r. o miliard euro, bo okazało się, że skandal z emisjami spalin dotyczy kilkadziesiąt tysięcy samochodów więcej w Stanach.
Audi zapewniła, że zakładane oszczędności nie zaszkodzą rozwojowi firmy, ale każda decyzja inwestycyjna będzie szczególnie analizowana.
- Dyrekcja postanowiła odroczyć o rok budowę tunelu aerodynamicznego - dodał Strotbek.
Firma z Ingolstadt nie przedstawiła żadnych przewidywań o inwestycjach po 2016 roku.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA