fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Cirque du Soleil uratowany od bankructwa

Cirque du Soleil
Bloomberg
Kanadyjska grupa cyrkowa Cirque du Soleil znalazła inwestora, co oznacza, ze nie grozi jej już bankructwo. Cirque du Soleil Entertainment Group w czerwcu złożyła do sądu wniosek o ochronę przed wierzycielami. Nowi inwestorzy to grupa wierzycieli.

Nowi nabywcy, w tym Catalyst Capital Group, złożyli ofertę już w lipcu. Zastąpiła ona wcześniejszą propozycję dokapitalizowania cyrku przez dotychczasowych udziałowców oraz dofinansowania przez rząd prowincji Quebec.

Najsłynniejsza trupa teatralno-cyrkowa musiała z powodu pandemii odwołać występy i zredukować zatrudnienie o 95 procent. Prezesem i dyrektorem wykonawczym pozostanie Daniel Lamarre, a główna siedziba firmy pozostanie w stolicy prowincji Quebec - Montrealu.

Dwaj najwięksi nabywcy słynnej grupy cyrkowej to Catalyst Capital Group, kanadyjska firma specjalizująca się w prywatnych inwestycjach, oraz Acies Acquisition Corp, która miesiąc temu zadebiutowała na giełdzie Nasdaq.

Cirque du Soleil
Bloomberg

Inwestorzy poinformowali, że dodatkowe fundusze mają Cirque du Soleil Entertainment Group zapewnia solidne podstawy i pozwolić na wznowienie działalności. Częścią planu ratunkowego ma też być szukanie nowych rynków i produktów a także "wzmocnienie wykorzystania wartości intelektualnej należącej do cyrku".

Kanadyjska grupa cyrkowa Cirque du Soleil istnieje od prawie 40 lat. Powstała w miejscowości Baie-Saint-Paul w 1984 r. Założyli ją byli artyści uliczni: Guy Laliberté i Gilles Ste-Croix.Przed pandemią koronawirusa zatrudniała 3,5 tysiąca osób i była przedsiębiorstwem zyskownym. Po wybuchu pandemii i odwołaniu wszystkich występów grupa musiała zwolnić niemal wszystkich pracowników.

Według kanadyjskich mediów sytuacja finansowa Cirque du Soleil przed pandemia nie była wcale taka dobra, jak twierdzi grupa w oficjalnych komunikatach. Zadłużenie firmy wynosiło ponad 900 mln dolarów amerykańskich.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA