fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Aplikacja pomoże znaleźć darmową wodę do picia

123 rf
Tap, to aplikacja dzięki, której znajdziemy najbliższy punkt z darmową wodą pitną.

Może być to zarówno miejskie źródełko, ale także restauracja, która zgłosiła się do programu Tap Authorized Refill Network.

Każda restauracja, która zgodzi się na poczęstowanie darmową wodą chętnych może zostać w zamian za to oznaczona na mapie aplikacji. Dla wielu restauracji jest to nie tylko darmowa reklama, ale także sposób na ściągnięcie turystów.

Obecnie w aplikacji Tap znajduje się 35 tysięcy punktów z darmową wodą pitną. Te miejsca zlokalizowane są w 7100 miastach w 30 krajach, ale sieć się ciągle rozrasta.

Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo w Apple App store i Google Play Store.

Twórca aplikacji jest Samuel Rosen - współzałożycielem i byłym dyrektorem generalnym startupu MakeSpace, tzw. hotelu dla przedmiotów - który postanowił "coś zrobić" z butelkowaną wodą pitną. Uznał, że 5 dolarów za małą butelkę wody Evian, to przesada i trzeba dać ludziom możliwość znalezienia darmowej wody pitnej i uzupełnienie wielorazowych butelek na wodę. Poza tym pozwoli na ograniczenie ilości plastikowych butelek codziennie kupowanych i wyrzucanych do śmieci.

Tap nie jest pierwszą aplikacją, która pomaga wyszukać źródła z czystą i darmową wodą. Aplikacja WeTap, która istnieje od około sześciu lat, pomaga znaleźć najbliższe publiczne fontanny z wodą do picia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA