Biznes

Amazon będzie budował szpitale. Dla swoich pracowników

Bloomberg
Żeby obniżyć koszty opieki medycznej Amazon postanowił samemu budować szpitale i kliniki dla swoich pracowników w USA.

Amazon postanowił obniżyć koszty przeznaczone na ochronę zdrowia swoich pracowników. Koszty medyczne w USA są bardzo wysokie, a system niewydajny. Dlatego też duże koncerny tworzą własne systemy. Amazon nie jest pierwszy.

Według telewizji CNBC Amazon chce zbudować własne kliniki, pierwsza miałaby powstać w siedzibie głównej koncernu w Seattle. Amazon nie chciał potwierdzić informacji telewizji.

Jednak według informatorów CNBC koncern zamierza rozpocząć pilotażowy projekt i szuka lekarzy, którzy mieliby pracować w przychodni stworzonej specjalnie dla wybranej grupy pracowników Amazona. Jeśli okaże się, że program się przyjął to na początku 2019 roku może zostać rozszerzony. Pierwotnie koncern negocjował z firmami zewnętrznymi na świadczenie usług zdrowotnych, ale bez rezultatu.

Na początku tego roku Amazon rozpoczął wspólny projekt  z bankiem JPMorgan Chase oraz koncernem Warrena Buffetta Berkshire Hathaway, próbując znaleźć sposób na ograniczenie kosztów opieki medycznej dla pracowników. Amerykański system ubezpieczeń zdrowotnych jest bardzo kosztowny i niewydolny.

Amazon idzie w ślady koncernu Apple, który na początku tego roku zapowiedział uruchomienie własnych klinik, które miałyby świadczyć usługi pracownikom koncernu oraz ich najbliższym.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL