fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

DHL zatrudnia celników przed twardym brexitem

Bloomberg
Firma kurierska DHL należąca do Deutsche Post zatrudniła kilkuset pracowników do obsługi nowych procedur celnych spodziewanych po 29 marca, kiedy W. Brytania wyjdzie z Unii

Europa jest największym partnerem handlowym Wyspiarzy i jeśli nie uzgodnią z nią umowy o przyszłych stosunkach z blokiem 27 krajów zanim go opuszczą, mogą mieć do czynienia z nowymi stawkami celnymi i odprawami.

Prezes filii DHL Express, John Pearson powiedział agencji Reutera, że jego firma „‚zaczęła zatrudniać dobre trzy miesiące temu" i przyjmowała po ok. 50 pracowników tygodniowo. — Na terenie ośrodków transportu są już ludzie. Znajdują się na naszej liście plac, siedzą w budynku i pewnie wykonują papierkową pracę celników, aby być pewni, że towary będą szybko odprawiane. Przyznajemy, że jeśli w scenariuszu twardego brexitu będą cła na wszystko, to nie chcemy być zaskoczeni — powiedział.

Person objął obecne stanowisko w styczniu, nie sprecyzował, jak brexit wpłynie bezpośrednio na działalność firmy, ale dodał, że „jeśli nie będzie umowy nagle ogłoszonej 29 marca, to będziemy bardziej przygotowani od innych".

DHL jest jednym z największych w Europie doręczycieli przesyłek, prowadzi dużą działalność w całej Europie i W. Brytanii, transportuje towary samolotami i ciężarówkami.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA