fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

UE przedłuża sankcje wobec Rosji za Krym

Krym
Shutterstock
Stali przedstawiciele krajów Unii zgodzili się bez dyskusji przedłużyć o kolejny rok sankcje wobec Rosji za zajęcie Krymu. Sankcje obejmują m.in zakaz importu do Unii produktów z Krymu, inwestowania na półwyspie oraz świadczenia usług turystycznych.

Dzisiejsza decyzja przedstawicieli zostanie formalnie zatwierdzona 18 czerwca, dowiedziała się w Brukseli agencja RIA Nowosti. Decyzja wejdzie w życie po opublikowaniu w oficjalnym dzienniku UE. Stanie się to nie później niż 23 czerwca.

Sankcje obejmują zakaz importu do UE produktów z Krymu, inwestowania na półwyspie i w towary oraz usługi z półwyspu, świadczenia usług turystycznych (np. nie mogą tam płynąć europejskie statki wycieczkowe), a także eksportu z Unii niektórych towarów i technologii na Krym, w szczególności w dziedzinie transportu, telekomunikacji i energetyki.

UE i USA nałożyły sankcje na Rosję w 2014 r. po zajęciu należącego do Ukrainy Krymu oraz w związku z wspieraniem przez Rosję prorosyjskich separatystów na południowo-wschodniej Ukrainie. Od tego czasu restrykcje były kilkakrotnie przedłużane.

Obecnie Krym należy do najbiedniejszych rejonów, uwzględnianych w rosyjskiej oficjalnej statystyce.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA