fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Od czwartku wracają godziny dla seniorów. Nie tylko w sklepach

AFP
Od 15 października w godz. 10-12 do sklepów będą mogły wchodzić tylko osoby po 60. roku życia. Dotyczy to także innych placówek, w tym Poczty Polskiej.

Rząd przywrócił rozwiązanie, które znamy z wiosennego lockdownu. Dotyczyć ma ono jednak głównie sklepów spożywczych czy urzędów. Obowiązywać będzie także w placówkach Poczty Polskiej, drogeriach czy aptekach. Godziny dla seniorów nie dotyczą jednak sklepów RTV, AGD, meblarskich, czy odzieżowych.

Z obostrzeń wyłączono także weekendy. Nowa regulacja obowiązuje wyłącznie w dni powszednie. Nie oznacza to jednak, że poza tymi godzinami oraz w soboty czy handlowe niedziele, seniorzy nie mogą liczyć na przywileje. Sklepy mogą bowiem decydować o obsłudze starszych klientów poza kolejnością.

Poprzez wprowadzenie godzin dla seniorów rząd chce chronić osoby starsze podczas zakupów i ograniczyć ich kontakt z innymi klientami. Osoby młodsze w tym czasie nie tylko nie będą obsługiwane, ale nawet nie zostaną wpuszczone do sklepu. Rządowa decyzja nie podoba się jednak wszystkim. Przedstawiciele niektórych placówek handlowych zwracają uwagę, iż w trakcie wiosennego lockdownu w wyznaczonych dla starszych klientów godzinach do sklepu nikt nie przychodził, a seniorzy robili zakupy w czasie, w którym im to odpowiadało.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA