Biznes

Kolejne fundusze szukają w Polsce jednorożca

AdobeStock
Możliwość poznania 80 międzynarodowych i lokalnych inwestorów, indywidualne sesje oraz szereg imprez networkingowych - to wszystko czeka na startupy, które zgłoszą swój udział w Eastern Europe Tech Tour 2018 (EETT).

Celem wydarzenia, które odbędzie się 11-12 czerwca w Warszawie i 12-13 czerwca w Sofii, będzie znalezienie biznesowego jednorożca oraz wyłonienie najbardziej obiecujących technologicznych startupów w Europie Środkowo-Wschodniej. - Ponad 200 zarejestrowanych firm przejdzie proces weryfikacji, w trakcie którego oceniane będą: wyjątkowość oferowanej technologii, stabilność modelu biznesowego, wizja, zdolności zrealizowania planu biznesowego i jego jakość oraz umiejętność zarządzania przedsiębiorstwem - mówi Alexander Galitsky, partner zarządzający Almaz Capital.

Almaz to międzynarodowa spółka, działająca w sektorze inwestycji venture capital, która inwestuje w znajdujące się na wczesnym etapie rozwoju przedsiębiorstwa technologiczne. Jako fundusz pomostowy z siedzibą w Dolinie Krzemowej, Almaz Capital łączy utalentowanych inżynierów i przedsiębiorców z Europy z rynkiem amerykańskim i pomaga rozwijać globalną działalność.

W projekcie EETT udział bierze również BVCA, czyli Bulgarian Private Equity and Venture Capital Association. To zrzeszenie inwestorów indywidualnych, funduszy VC i społeczności przedsiębiorców w Bułgarii. Jego przewodniczący - Evgeny Angelov - poprowadzi spotkania z jednorożcami. Pomogą mu Alexander Galitsky, a także Marcin Hejka, współzałożyciel i partner w OTBVentures.

Do EETT 2018 zakwalifikuje się 30 spośród najbardziej obiecujących firm zajmujących się nowymi technologiami – 15 z Europy Środkowej (w tym z Polski, Białorusi, Czech, Węgier, Słowacji i Ukrainy) oraz 15 z Europy Południowo-Wschodniej (m.in. Bułgarii, Albanii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Grecji i Czarnogóry). Wybrane przedsiębiorstwa zaprezentują się przed 40 międzynarodowymi inwestorami, finansującymi pomysły w Europie Wschodniej oraz 40 inwestorami lokalnymi, którzy aktywnie wspierają przedsiębiorców w tym regionie. Co więcej, innowatorzy będą mieli okazję uczestniczyć w interaktywnych sesjach, networkingu i wydarzeniach specjalnych wraz z inwestorami VC.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL