fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Studenci zdigitalizują kampusy własnymi aplikacjami

123RF
W wielopiętrowych, zadaszonych obiektach, gdzie zawodzi GPS, doskonale radzi sobie mikrolokalizacja. Studenci wykorzystają ją, aby podnieść komfort przebywania w budynkach akademickich.

Swoje pomysły przetestują na Politechnice Warszawskiej podczas hackathonu Campus App Challenge. To konkurs programistyczny organizowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz firmy Indoorway i Daftcode. 

- Oddajemy w ręce studentów innowacyjny system mikrolokalizacji. Podczas 24-godzinnego hackathonu ich zadaniem będzie przygotowanie prototypu aplikacji mobilnej opartej o tę technologię, która usprawni funkcjonowanie kampusu - mówi Grzegorz Koblański, prezes Indoorway.

Rozwiązanie ma pomóc np. w lokalizowaniu osób i punktów, nawigacji po obiekcie, wysyłaniu wiadomości kontekstowych czy analityce natężenia ruchu w budynkach szkół wyższych.

- Mikrolokalizacja może być wykorzystana również do tworzenia rozszerzone i wirtualnej rzeczywistości. Wspólnie z młodymi talentami pokażemy, że znajduje praktyczne zastosowanie w każdej przestrzeni, również w murach akademickich - dodaje Koblański.

Na starcie Campus App Challenge uczestnicy otrzymają mentorskie wsparcie doświadczonych deweloperów oraz narzędzia niezbędne do tworzenia inteligentnych przestrzeni od firmy Indoorway.

- Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych kształci polskie elity rewolucji cyfrowej. Stąd wynika nasza otwartość na nowe rozwiązania pozwalające stworzyć środowisko szyte na miarę potrzeb naszych studentów. Nasi studenci to osoby żyjące w symbiozie z nowymi technologiami - tłumaczy dziekan, prof. PW, dr hab. Wojciech Domitrz.

Chociaż na rynku dostępnych jest wiele aplikacji mobilnych ułatwiających codzienne czynności, jak dotąd nie było rozwiązania dedykowanego budynkom akademickim. - Czekamy więc na pomysły studentów dotyczące kreatywnego wdrożenia mikrolokalizacji na naszej uczelni. Mam ogromną nadzieję, że inicjatywy takie jak Campus App Challenge uświadomią nam wszystkim korzyści wynikające z modernizacji przestrzeni, a Politechnika Warszawska stanie się przykładem, który zainspiruje innych do działania - zaznacza.

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają studentów z całej Polski: pasjonatów programowania, grafiki czy też zarządzania projektami technologicznymi. Campus App Challenge odbędzie się w dniach 13 i 14 stycznia 2018 r. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 stycznia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA