fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

#RZECZoBIZNESIE: Jakub Opara: PGE Narodowy zarabia sam na siebie

tv.rp.pl
Jesteśmy ewenementem na skalę światową. Jest mało tego typu obiektów, które są w stanie zarobić same na siebie – mówi Jakub Opara, prezes spółki PL 2012+, operatora stadionu narodowego, gość programu Marcina Piaseckiego.

Gość przyznał, że wynik finansowy stadionu narodowego w tym roku będzie bardzo dobry. - Jesteśmy ewenementem nie tylko na skalę europejską, ale światową. Jest mało tego typu obiektów, które są w stanie zarobić same na siebie – mówił Opara.

- Będziemy mniej więcej 7 mln zł na plusie, a ten rok był bez żadnych spektakularnych wydarzeń – dodał.

PGE Narodowy ma kilka linii biznesowych. - Są to loże, powierzchnie biurowe, konferencyjne, tereny błonia, którymi też staramy się operować - wyliczał Opara.

Przyznał, że wynik finansowy w przypadku stadionu to nie wszystko.

- Najważniejsze jest, żeby zapewnić sprawne funkcjonowanie obiektu. Nie jesteśmy tylko nastawieni na zysk. Mamy też swoją misję, więc realizujemy wiele projektów społecznych – mówił.

 

W tym roku było zrealizowanych blisko 20 wydarzeń całostadionowych jak koncerty, mecze czy gala KSW. - Odwiedziło nas ponad 1,5 mln osób – podał gość.

W przyszłym roku na PGE Narodowy będzie gala boksu zawodowego. - Będzie także dwudniowy koncert Eda Sheerana. Kolejne 2 koncerty są na etapie kontraktacji. Jeżeli się uda to będą to spektakularne wydarzenia. Mamy w planach też żużel, finał Pucharu Polski w piłce nożnej, Roztańczony PGE Narodowy – wyliczał Opara.

= Mam nadzieję, że uda się też zrealizować profesjonalną strzelnicę – dodał.

Jeśli chodzi o powierzchnie biurowe, to obiekt jest skomercjalizowany na poziomie ponad 95 proc.

 

Pojawiła się informacja, że na stadionie mają być skoki narciarskie.

- Bardzo byśmy chcieli, ale z przyczyn logistycznych jest to bardzo skomplikowane. Wymagałoby rozebrania części dachu i trybun. Technicznie jest to możliwe, tylko koszty realizacji są gigantyczne. Nie wiem czy od strony ekonomicznej ten projekt ma szansę na spięcie się - ocenił Opara.

Gość w przyszłym roku liczy na podobny wynik stadionu. - Staramy się, żeby wszystkie linie biznesowe były zrealizowane przynajmniej w 100 proc. Liczę, że te 5-7 mln zł to jest wynik, który regularnie stadion PGE jest w stanie generować – stwierdził.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA