fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Piratował gale KSW, ma sprawę w sądzie

KSW
Do Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Południe wpłynął akt oskarżenia przeciwko Pawłowi K., któremu zarzucono nielegalne transmitowanie na Facebooku relacji telewizyjnych z dwóch gal KSW.

Chodzi o gale KSW 36 „Trzy Korony” z 1 października 2016 r. oraz galę KSW 37 „Circus of pain” z 3 grudnia 2016 r., do których transmitowania prawa ma Cyfrowy Polsat (można je było oglądać w tzw. systemie pay-per-view).

Jak podano, postępowanie przygotowawcze w tej sprawie przeprowadził w specjalny dział Prokuratury Okręgowej w Warszawie zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości. Współpracował przy tym z Biurem do walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji. - W toku postępowania zabezpieczono komputery i nośniki danych, po analizie których potwierdzono dokonywanie streamingu przez oskarżonego – podała prokuratura, informując również, że nielegalne transmisje z gal KSW za pośrednictwem oskarżonego obejrzało w internecie ponad 17 tys. osób, wartość strat operatora telewizyjnego wyniosła około 636 tys. zł, a przestępstwa zarzucone oskarżonemu zagrożone są karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA