fbTrack

Biznes

Kross przejmuje holenderską markę rowerową Multicycle

www.kross.pl
Polski producent rowerów Kross zdecydował się przejąć holenderską firmę Multicycle, sprzedającą miejskie rowery premium oraz wysokiej klasy rowery elektryczne.

Ponad 40-letnia holenderska spółka Multicycle w listopadzie ubiegłego roku znalazła się w stanie upadłości i wstrzymała działalność. Przejęcie marki oznacza dla Krossa mocne wejście na jeden z najatrakcyjniejszych rynków rowerowych na świecie. Jest to również możliwość wykorzystania efektów synergii w sprzedaży i dystrybucji rowerów i akcesoriów sportowej marki Kross, stylowych rowerów miejskich Le Grand i zaawansowanych technologicznie rowerów elektrycznych i tradycyjnych Multicycle. To jedna z wielu inwestycji, jakie zaplanowała na bieżący rok polska spółka. Inne skupiają się na rozwoju nowoczesnych technologii, stosowanych w zakładzie produkcyjnym Krossa w Przasnyszu.

Wraz z przejęciem, Multicycle otrzymuje szansę na odzyskanie wiodącej pozycji i rozwoju sprzedaży w Holandii i na rynkach zagranicznych. Inwestor z branży zapewnia holenderskiej spółce strategiczną stabilność i korzyści wynikające z ekonomii skali oraz szerokiej bazy technologicznej. Uruchomienie produkcji i sprzedaży planowane jest najbliższych tygodniach, a część byłych pracowników podjęła już pracę w Multicycle. Mimo, iż nowy podmiot prawny nie przejmuje zobowiązań poprzednika, nowy właściciel Multicycle planuje wznowienie serwisu dla dealerów, z którego będą mogli skorzystać także dotychczasowi klienci.

Kross to największy polski producent rowerów z 27 letnim doświadczeniem. Firma ma w swojej ofercie wiele modeli w o różnym przeznaczeniu - górskich, szosowych, turystycznych, elektrycznych, miejskich i dla dzieci. Produkuje też akcesoria rowerowe. Łączna produkcja to 300 tys. rowerów rocznie eksportowanych do ponad 40 krajów. Od ponad 25 lat buduje silną pozycję na rynku dzięki skutecznym działaniom marketingowym i inwestowaniu w Kross Racing Team, aktualnie jeden z trzech najlepszych zespołów na świecie w kolarstwie górskim (wg punktacji UCI). Zawodniczka Kross Racing Team Maja Włoszczowska na rowerze Kross Level B+ zdobyła srebrny medal olimpijski w Rio de Janeiro, a ostatnio do zespołu dołączyła zdobywczyni Pucharu Świata XCO MTB z lat 2015 i 2016 Jolanda Neff.

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL