fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Białoruś

Mińsk publikuje "rozmowę Berlina z Warszawą"

AFP
Na kanałach związanych ze służbami prasowymi Aleksandra Łukaszenki pojawił się zapis rzekomej rozmowy między Warszawą a Berlinem. Rozmowa miała dotyczyć otrucia Aleksieja Nawalnego, sytuacji na Białorusi i Władimira Putina - informuje Onet.pl

W czwartek Aleksander Łukaszenko poinformował o przechwyconej rozmowie pomiędzy Warszawą i Berlinem. Przekonywał, że doszło do fałszerstwa, a lider opozycji w Rosji Aleksiej Nawalny nie został otruty.

Zapowiedziano, że treść rozmowy zostanie opublikowana. W piątek pojawił zapis w języku rosyjskim. Rozmówców podpisano jako "Berlin" i "Warszawa". Mężczyźni zwracają się do siebie "Nick" i "Mike".

W rozmowie padają słowa, że "materiały na Nawalnego są już gotowe" i mają one zostać przekazane administracji kanclerz Angeli Merkel.

- Posłuchaj, Mike, w tym przypadku nie jest to tak ważne... Idzie wojna... A w czasie wojny wszystkie chwyty są dozwolone - mówi Nick.

Rozmówcy przekonują również, że należy odebrać Putinowi ochotę na "wtykanie nosa w sprawy Białorusi".

- Okazało się, że prezydent Łukaszenko to trudny orzech do zgryzienia. Oni są profesjonalni i zorganizowani. Oczywiście, wspiera ich Rosja. Urzędnicy i wojsko są wierni Prezydentowi - mówi Mike.

W sieci pojawił się zapis innej rozmowy - prezydenta Andrzeja Dudy z kanclerz Angelą Merkel. Wiceszef MSZ Marcin Przydacz mówi o fake newsie białoruskiego KGB.

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA