fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Zmiany kadrowe w mBanku

Fotorzepa, Marta Bogacz
Wiceprezes zarządu mBanku ds. rynków finansowych Hans-Dieter Kemler zamierza wkrótce złożyć rezygnację z pełnionych w banku funkcji. Przejdzie do jednego z największych banków w Niemczech.

„Powodem rezygnacji pana Kemlera jest zamiar podjęcia w przyszłości współpracy z niemieckim bankiem Landesbank Hessen Thueringen (Helaba) poprzez objęcie funkcji członka zarządu Helaba odpowiedzialnego za rynki kapitałowe, skarb i zarządzanie aktywami" – podał mBank w komunikacie. Hans-Dieter Kemler jest członkiem zarządu mBanku (poprzednio BRE Banku) od 10 lipca 2009 r.

To może być kolejna w ostatnim czasie zmiana w zarządzie tego czwartego co do wielkości aktywów banku komercyjnego w Polsce. W połowie roku z pracy w mBanku zrezygnował Jörg Hessenmüller, który zasiadał w zarządzie od kwietnia 2012 r. Wcześniej, od 2009 r., był dyrektorem zarządzającym w Grupie Commerzbanku (główny akcjonariusz banku) i pracował jako head of investment banking finance, group finance będąc odpowiedzialnym także za controlling i raportowanie. Wrócił do Frankfurtu i z początkiem lipca objął stanowisko dyrektora ds. strategii i rozwoju Grupy Commerzbanku. Zastąpił go Christoph Heins, który został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansów mBanku z dniem 1 lipca 2016 r. na okres do czasu zakończenia obecnej kadencji zarządu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA