fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Andrea Orcel robi porządki w UniCredit

UniCredit
Bloomberg
Nowy prezes UniCredit, Andrea Orcel dokonał reorganizacji struktury kierownictwa banku i usunął dwóch szefów, którzy kierowali funkcjami korporacyjnymi za kadencji Jean-Pierre Mustiera.

Nowy zarząd, grupowy komitet wykonawczy (GEC) liczący 15 członków zastąpi obecny zarządzający komitet wykonawczy (EMC), który miał 27 członków. Bank zamierza ponadto zredukować do maksimum 15-20 obecne 44 wewnętrzne komitety — pisze Reuter.

„Ostatnie kilka tygodni spędziłem na rozmowach z naszymi ludźmi i na słuchaniu ich. Dowiedziałem się o waszym zaniepokojeniu z powodu złożoności naszej firmy. Czułem waszą frustrację wynikającą z niektórych podejmowanych decyzji, zamęt biorący się z tego, kto za co ostatecznie odpowiada oraz za wynikający z tego brak odpowiedzialności” — oświadczył nowy prezes w piśmie okólnym do pracowników.

Bank zlikwidował działy Europy Zachodniej oraz finansów i kontroli, mianował na szefa działu odpowiadającego za Włochy Niccolo Ubertalli, który wcześniej odpowiadał za Europę Wschodnią wraz z Gianfranco Bisagnim. W poprzedniej strukturze Włochy, Niemcy i Austria należały do działu Europy Zachodniej. Ubertalli, podobnie jak szefowie odpowiadający za Niemcy, Europę Środkową i Europę Wschodnią, będą teraz podlegać bezpośrednio prezesowi Orcelowi, co zdaniem banku odzwierciedla zasadnicze znaczenie Włoch w nowym układzie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA