Umowa na prowadzenie kompleksowej obsługi bankowej Miasta Olsztyna i jego podległych jednostek organizacyjnych będzie obowiązywać w latach 2018-2023. Obsługa bankowa budżetu miasta to prowadzenie rachunków, realizacja operacji bankowych w systemie bankowości elektronicznej, konsolidacja rachunków, kompleksowa obsługa kart - w tym kart przedpłaconych, udostępnianie terminali płatniczych. To także prowadzenie rachunku skonsolidowanego pozwalające na sprawne zarządzanie przepływami finansowymi w jednostkach samorządowych. PKO BP udzieli również kredytu w rachunku bieżącym w wysokości 50 mln zł.

Bank oferuje również obsługę płatności masowych z wykorzystaniem własnej sieci bankomatów w ramach usługi „PKO Masowe Wypłaty”. To duże ułatwienie, umożliwiające wypłaty np. świadczeń z programu 500+. Klient może dokonać zlecenia wypłaty bez konieczności pojawienia się w oddziale, bez karty, a bankomaty zapewniają nieprzerwaną dostępność do gotówki 24 godziny na dobę.

- Dołączenie Olsztyna do grona miast obsługiwanych przez nasz bank potwierdza pozycję banku jako lidera w zakresie obsługi finansowej jednostek samorządu terytorialnego. Nasi klienci mogą liczyć na szeroki wachlarz usług, zarówno w zakresie oferty depozytowo-transakcyjnej, jak i kredytowej oraz profesjonalną obsługę doradców. Świadczymy usługi na korzystnych dla obu stron warunkach i dzięki dużemu doświadczeniu we współpracy z samorządami, wciąż uaktualniamy ofertę – mówi Mariusz Noch, dyrektor Departamentu Klienta Sektora Publicznego w PKO BP.

Do największych klientów PKO BP z sektora jednostek samorządu terytorialnego należy osiem województw: mazowieckie, wielkopolskie, zachodniopomorskie, podkarpackie, lubelskie, kujawsko-pomorskie, świętokrzyskie i pomorskie oraz połowa miast wojewódzkich: Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kraków, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Wrocław i Zielona Góra, a od 1 lutego również Olsztyn.

Na koniec listopada ubiegłego roku udział PKO Banku Polskiego w finansowaniu samorządów kredytami wyniósł ponad 19 proc., a w emisji obligacji komunalnych – ponad 40 proc.