fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Amber Gold

Rostowski: Nie ma na świecie kraju, gdzie nie wystąpiłaby kiedyś piramida finansowa

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Absolutnie nie można tego nazwać przesłuchaniem - ocenił w programie Onet Rano Jacek Rostowski, który w środę przez dziewięć godzin odpowiadał na pytania członków komisji ds. Amber Gold.

- Posłom PiS z komisji ds. Amber Gold chodzi wyłącznie o politykę - powiedział były minister finansów w telewizji Onetu. - Pokazują różne dokumenty, cytują je wybiórczo i narzucają ich interpretację świadkom i widzom oglądającym relację z posiedzenia komisji - dodał.

- Nie ma na świecie kraju, gdzie nie wystąpiłaby kiedyś piramida finansowa, której nie udało się zawczasu zablokować - powiedział były wicepremier i dodał, że państwo powinno zawsze takie sprawy badać.

Rostowski przypomniał aferę w USA, gdzie w 2009 roku Bernard Madoff zorganizował piramidę finansową i oszukał ludzi na 50 miliardów dolarów, a władzom nie udało się temu zapobiec.

Gość Onet Rano przyznał, że w sprawie Amber Gold były "szokujące" zaniechania ze strony niektórych urzędów skarbowych, a także zawiodła prokuratura i "to był największy problem". - Jednak nie ma dowodów na to, że dobre funkcjonowanie urzędów doprowadziłoby do szybszego upadku piramidy - podkreślił. 

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA