fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Afera taśmowa

Michał Wójcik: Jarosław Kaczyński nie spotkał się z Markiem Falentą

Michał Wójcik
tv.rp.pl
Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik powiedział, że prezes PiS Jarosław Kaczyński nie spotkał się z Markiem Falentą. Z biznesmenem nie spotkali się także prokurator generalny i minister sprawiedliwości.

"Rzeczpospolita" poznała treść wniosku do prezydenta o ułaskawienie bohatera afery, która zaszkodziła PO przed wyborami w 2015 r. Sprowadzony właśnie do kraju Marek Falenta jest prawomocnie skazany na 2,5 roku za zlecenie podsłuchów w restauracjach. 1 lutego miał zacząć odsiadkę, ale zniknął. Wpadł w kwietniu w Hiszpanii. Do Andrzeja Dudy napisał z więzienia w Walencji. To trzeci jego wniosek o ułaskawienie – dwa poprzednie nie przyniosły efektu. 

Jeśli nie będę ułaskawiony, ujawnię, kto za mną stał – napisał biznesmen.

Czytaj także: 

Miller: Falenta może być poważnym problemem dla PiS

Komorowski: Duda ma na sumieniu ułaskawienie kolegów partyjnych

Opozycja żąda informacji od Ziobry i Kamińskiego

Ziobro: Falenta słaby i zdesperowany. To wyraz histerii

- Dziwię się, że PiS, które tak bardzo parło do wyjaśnienia tej sprawy, teraz nie podejdzie do jej rozwiązania - komentował w TVN24 Krzysztof Brejza z PO.

= To Hiszpanie go łapią, ponieważ (w Polsce - red.) zajmowała się tym komenda powiatowa policji z Piaseczna. Taką rangę ministrowie PiS-u nadali tej sprawie - dodał.

- Pan Marek Falenta wielokrotnie mógł ujawnić różne informacje, które znajdujemy teraz w mediach, były przecież różne instancje sądowe, dlaczego tego nie zrobił? - pytał Michał Wojcik.

Wiceminister sprawiedliwości zaprzeczył również, by prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z Markiem Falentą. - Nie doszło do takiego spotkania, to jest nieprawda, tak samo jak prokurator generalny i minister sprawiedliwości też nigdy się nie spotkał – powiedział.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA