fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Adwokaci

Adwokaci pomogą demonstrującym

Marsz Niepodległości na ulicach Warszawy
Fotorzepa/ Robert Gardziński
Stołeczna palestra pro-bono wesprze zatrzymanych w związku z demonstracjami publicznymi, do jakich może dojść podczas obchodów Święta Niepodległości.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie podjęła decyzję o organizacji 11 listopada specjalnego dyżuru. W jego ramach członkowie warszawskiej izby będą gotowi nieodpłatnie świadczyć pomoc prawną zatrzymanym uczestnikom zgromadzeń publicznych. Tych w Warszawie zarejestrowano natomiast ponad 10. Pomoc objąć ma wszystkich, którzy znajdą się w tarapatach - bez względu na ich preferencje polityczne.

Jak podaje rzecznik prasowy izby, adwokat Michał Fertak, akcja jest kontynuacją działań podjętych przez radę 10 lipca tego roku i ma na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na problem braku dostępności do adwokata na etapie zatrzymania osoby podejrzewanej o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia.

- W lipcu zorganizowaliśmy podobne działania w związku ze zgromadzeniami publicznymi dotyczącymi miesięcznicy smoleńskiej – mówi mecenas Fertak.

I dodaje, że wtedy to z pomocy adwokatów skorzystały głównie osoby biorące udział w kontrmanifestacji. Zaangażowanie prawników przez niektórych zostało natomiast uznane za kontrowersyjne.

Akcja pomocy zatrzymanym w Święto Niepodległości organizowana jest po raz pierwszy. Adwokaci zainteresowane wzięciem w niej udziału mogą się jeszcze zgłaszać do warszawskiego samorządu poprzez wysłanie maila na adres: rzecznik.prasowy@ora-warszawa.com.pl

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA