fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Adwokaci

Adwokat Anna D. skazana za przestępstwo przekupstwa

Adobe Stock
Sąd Rejonowy w Lesznie uznał Annę D. - adwokat z listy Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu i nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Wrocławskiego - za winną popełnienia przestępstwa usiłowania przekupstwa.

Anna D. została oskarżona o dwukrotne złożenie w 2016 roku asystentce prokuratorskiej z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu obietnicy udzielenia korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w wysokości 200 tysięcy złotych lub pokrycia kosztów zakupu lokalu mieszkalnego. W zamian asystentka miała udzielić jej informacji dotyczących prowadzonego postępowania przygotowawczego.

Sąd skazał adwokat Annę D. na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 1 rok.

Ponadto Sąd wymierzył oskarżonej grzywnę w wysokości 17 tysięcy 500 złotych, a także orzekł środek karny - zakaz wykonywania zawodu adwokata - przez okres 1 roku.

Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny.

Z uwagi na rażąco niski wymiar kary wymierzonej oskarżonej prokurator już zapowiedział wniesienie apelacji na jej niekorzyść.

Źródło: Prokuratura Krajowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA